Ivy projektuje meble dla Apple

Ivy projektuje meble dla Apple

Jonathan Ive objął od 1 czerwca 2015 roku nowo stworzoną funkcję głównego projektanta designu firmy Apple. Dzięki temu ma czas, żeby zająć się zaprojektowaniem mebli dla nowej siedziby Apple.

Brytyjski projektant dzięki temu będzie zwolniony z obowiązku pracy nad bieżącymi produktami, a jego zadaniem będzie raczej wyłanianie trendów oraz śledzenie tendencji rozwoju międzynarodowego wzornictwa.

„Jony jest jednym z najbardziej utalentowanych oraz utytułowanych projektantów swojej generacji z ponad 5 tys. projektami na koncie” mówi szef Apple Tim Cook w specjalnym liście do pracowników wysłanym drogą mailową.

Dotychczasowe stanowisko Ivyego wiceprezesa d/s wzornictwa przemysłowego objął Brytyjczyk Richard Howarth – projektant iPhona. Z kolei za projektowanie interfejsów odpowiedzialny jest Alan Dye, który jest autorem iWatcha.

Ivy w tej chwili jest szefem tej dwójki i ma za zadanie nadzorować ich pracę.

„Jego nowa rola polega na przemyśleniu tego, co dotychczas zrobił dla Apple i wyciągnięciu wniosków na przyszłość” – podkreśla Cook.

Ivy w tej chwili głównie zajmuje się projektowaniem mebli do nowej siedziby Appla w Cupertino zaprojektowanej przez biuro Foster & Partners. Otwarcie obiektu jest planowane na 2017 rok.

Źródło: informacja prasowa

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!