Kolorowo - dekorowo

Kolorowo - dekorowo

Jaki kolor mebli uchroni nas przed złym samopoczuciem, nie powodując przy tym rozdrażnienia? Który nada charakteru jasnym wnętrzom?

Użycie koloru jest najlepszą metodą osiągnięcia oryginalnego efektu we wnętrzu. Wiele osób obawiając się niewłaściwego dopasowania barw i wykazując się pewną zachowawczością rezygnuje jednak ze swoich ulubionych odcieni na rzecz „bezpiecznych” beży, brązów i szarości. Jednak nie warto porzucać marzeń o kolorowych wnętrzach, ponieważ odpowiednio dobrane barwy gwarantują nam przypływ pozytywnej energii.
Zabawa kolorami w polskich domach wiązała się jeszcze do niedawna głównie ze zmianą odcienia ścian lub doborem dodatków. Obecnie coraz bardziej popularne stają się kolorowe meble.

Moda na kolor
Poza osobistymi upodobaniami przy wyborze odpowiednich barw istotną rolę odgrywają również obowiązujące trendy. W ślad za modowymi propozycjami, choć z pewnym opóźnieniem, do naszych domów wkraczają tendencje kolorystyczne z wybiegów mody.
W tym sezonie do świata meblarskich trendów wkraczają kolory o bardziej lub mniej intensywnym nasyceniu, które zwykle pojawiają się na dużych powierzchniach meblowych. Są to odcienie niebieskiego, zieleni, żółtego i pomarańczowego oraz pudrowego różu. Meble w tak energetycznych barwach po prostu muszą poprawiać nastrój. Poza tym nie da się przejść obok nich obojętnie, ponieważ w każdej aranżacji wysuwają się na pierwszy plan.

Korzystne połączenie
Należy jednak pamiętać, że zbyt jaskrawe kolory w przesadnej ilości mogą spowodować efekt odwrotny od zamierzonego. Zamiast cieszyć oko, mogą powodować rozdrażnienie.
Dlatego dobrym rozwiązaniem przy projektowaniu mebli jest połączenie kolorowych frontów ze stonowanymi korpusami, na przykład w odcieniu beżu. Jednobarwne dekory Pfleiderer najlepiej komponują się z dekorami wzorowanymi na drewnie. Z dekorami inspirowanymi drewnem brzozowym doskonałą całość tworzy głęboka Zieleń Ojców. Jasnemu wnętrzu charakteru nada dekor w soczystym odcieniu zieleni – Iguana. Wyjątkowy odcień dębowych dekorów podkreśli głęboki fioletowy dekor Orchidea. Świeżości wystrojowi doda orzeźwiający dekor Niebieski Wodny, a łagodności - subtelny Pudrowy Róż.

 

Źródło: Pfleiderer

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!