Kolorowe szkło jako sedno aranżacji wnętrz

Kolorowe szkło jako sedno aranżacji wnętrz

Tradycyjne drewno, nowoczesna grafika, a może szklany panel? Sprawdź co ciekawego i modnego wybierają Polacy na fronty swoich mebli oraz drzwi. Wraz z rozpoczęciem sezonu wiosennego do akcji wkroczyło kolorowe szkło, które nadaje wnętrzu atrakcyjny wygląd i zapewnia wygodę w utrzymaniu czystości.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Łazienka dla singla

Szkło jest elementem dekoracyjnym typowym dla nowoczesnych pomieszczeń. Szklane fronty mebli podobnie jak fronty lustrzane sprawiają, że wnętrza stają się przestronniejsze i jaśniejsze. Kolorowe tafle szkła często decydują o charakterze i klimacie całego wnętrza. Można powiedzieć, że takie soczyste, intensywne barwy naszych mebli ożywiają wnętrza i nadają im oryginalny, efektowny wygląd.       

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Podłoga pracująca

szkło we wnętrzu

Wnętrze z wyrazem

Architekci i projektanci zgodnie podkreślają, iż zastosowanie kolorowego szkła w każdym wnętrzu domowym stanowi sedno aranżacji i punkt odniesienia do dalszego komponowania i wyposażenia w odpowiednie dodatki. Użycie odpowiedniego rodzaju szkła pozwoli wnętrzu zaistnieć, nabrać wyrazu i zyskać niepowtarzalny efekt. Szkło może być przeźroczyste, mlecznobiałe, w kolorach palety RAL, strukturalne lub z nadrukowaną, barwną grafiką.

szkło we wnętrzu

Obecnie największą popularnością cieszy się szkło lakierowane, które swą lekkością i refleksami optycznie powiększa małe wnętrza, dużym zaś dodaje blasku, elegancji i luksusowego charakteru. Szeroki wachlarz barw pozwala dopasować kolor zarówno do wnętrza nowoczesnego jak i tradycyjnego. Patrząc na aktualne trendy w aranżacji wnętrz można zaobserwować coraz szersze możliwości zastosowania szkła, jakie proponują architekci i projektanci. Szkło może pełnić funkcję nie tylko frontów meblowych, drzwi przesuwnych, podświetlanych półek czy blatów szklanych, ale również można nim wyłożyć ścianę w kuchni czy łazience.

Szkło można stosować niemalże w każdym pomieszczeniu, gdyż charakteryzuje się ono dużą wytrzymałością i jest odporne na wysokie temperatury oraz wilgoć. Meble ze szklanymi elementami mogą przeobrazić zwykłe pomieszczenie w niezwykle reprezentatywne,  efektowne i niepowtarzalne wnętrze. Powiew nowoczesności można wprowadzić do pomieszczeń dzięki zastosowaniu szklanych tafli w szafach z drzwiami przesuwnymi lub jako drzwi przechodnie garderoby.

szkło we wnętrzu

Trend do oryginalnych zastosowań szkła w mieszkaniach jest coraz wyraźniejszy. Wykorzystać go możemy w różnych pomieszczeniach, tak aby cała aranżacja ze sobą współgrała - począwszy od szklanej balustrady, poprzez panel szklany zastosowany jako element dekoracyjny kuchni aż po szklane blaty, które znakomicie sprawdzają się w pomieszczeniach narażonych na wilgoć, jak kuchnie czy łazienki.

Fronty meblowe ze szkła kolorowego sprawiają, że połączenie kuchni albo jadalni z salonem zyskuje nowy charakter. Szklana ściana we wnętrzu kuchennym potrafi stworzyć niezwykły efekt. Doskonale zastępuje tradycyjne kafelki, a ponadto zwiększa poziom higieny.

szkło we wnętrzu

Trudne w utrzymaniu czystości?

Powszechnie panuje przekonanie, że szkło jest trudne w utrzymaniu czystości. W większości przypadków wystarczy użyć płynu do czyszczenia szyb. Szkło płaskie i lustra czyści się tradycyjnie za pomocą dostępnych na rynku preparatów do czyszczenia szkła, najlepiej ręcznikiem papierowym. Szkło satynowe i piaskowane najlepiej czyścić teflonem w sprayu, z zastosowaniem delikatnej szmatki. Z kolei szkło kabin natryskowych pokrywa się specjalnymi płynami, które niwelują przyleganie wody i ograniczają osadzanie się kamienia. 

szkło we wnętrzu

Pamiętajmy, że szkło jest produktem zalecanym w pomieszczeniach, w których przebywają alergicy, gdyż jest odporne na bakterie, roztocza i grzyby oraz zwiększa poziom higieny.

Źródło: Komandor

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!