Fotel na zdrowie

Fotel na zdrowie

Czym kierować się podczas wyboru fotela biurowego?

Podobnie jak każde inne pomieszczenie, biuro powinno być urządzone z gustem. Jeszcze bardziej istotna jest jednak jego ergonomiczność. Nie od dziś wiadomo, że dobór powierzchni stanowiska, komputera, urządzeń biurowych, mebli czy oświetlenia ma duży wpływ na wydajność pracownika.

Podczas pracy w pozycji siedzącej spędzamy kilka, a czasem nawet kilkanaście godzin dziennie. Dlatego ważne jest, aby dobrze dostosować ustawienie krzesła i biurka. Praca na niewygodnym fotelu czy przy biurku, które jest za wysokie bądź za niskie, może powodować niemały problem i przyczynić się do obniżenia efektywności.

Jeśli zakres wykonywanej przez nas pracy wymaga długiego czasu spędzonego w pozycji siedzącej, nie powinniśmy mieć wątpliwości, że fotel, na którym siedzimy, wywiera olbrzymi wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Skutkiem użytkowania niewłaściwie zaprojektowanego fotela mogą być dolegliwości związane z kręgosłupem, układem nerwowym czy mięśniowym.

Dlatego też w przypadku tego mebla dużo bardziej od jego designu liczy się to czy jest stabilny i dostosowuje się do sylwetki. Fotel powinien być wyprofilowany tak, aby plecy całą swoją powierzchnią mogły do niego przylegać. Kółka z kolei  zagwarantują wygodę  oraz dużą mobilność, bez potrzeby wstawania z miejsca. Fotel biurowy powinien też umożliwiać wykonywanie swobodnych ruchów ramion siedzącego, jak i ich odpoczynek na wygodnych podłokietnikach.


Dobrym sposobem na odpowiednią regulacje fotela będzie kołyskowy mechanizm łączący siedzisko fotela z podnośnikiem i podstawą. Zapewni on ustawienie wysokości fotela, swobodne kołysanie się, a także blokadę w pozycji do pracy. Funkcja góra-dół umożliwi z kolei regulację wysokości oparcia, bez konieczności wstawania z krzesła. Mebel taki pozwoli więc na szybkie wyszukanie wygodnej pozycji do siedzenia.

O przystosowaniu fotela do długiej pracy przy biurku "świadczą też" takie elementy jak obrotowe i szerokie siedzenie, a także wyprofilowane oparcie, które utrzymuje plecy i zapewnia wsparcie lędźwiowej części kręgosłupa. Mebel o takich cechach idealnie sprawdzi się zarówno podczas długotrwałej, wytężonej pracy, jak i w chwilach odpoczynku.

 

Źródło: Materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!