Blat zrobiony na szaro

Blat zrobiony na szaro

Konglomeratowa imitacja powierzchni betonowych do blatów i wysp kuchennych.

Beton bardzo często kojarzy nam się ze smutnymi osiedlami pełnymi szarych mrówkowców. Z drugiej strony, powierzchnie betonowe tchną spokojem i tajemnicą co sprawia, że coraz częściej stosowane są w miejscach kultu, a także w budynkach użyteczności publicznej, jak muzea czy banki. Przestrzeniom mieszkalnym betonowe elementy nadają natomiast nieszablonowego uroku oraz industrialnego sznytu. Materiał ten pojawia się we wnętrzach w wielu formach: mogą to być ściany, kominki, półki, a nawet blaty kuchenne.

Właśnie z myślą o blatach kuchennych w betonowym wydaniu powstała powierzchnia konglomeratowa Gobi Grey. Charakteryzuje się ona jednorodną, szarą barwą tworzącą monochromatyczną, gładką powierzchnię. Przyglądając się bliżej można jednak dostrzec widoczną strukturę drobinek kwarcu urozmaicających rysunek blatu. Specjalny proces obróbki sprawia, że powierzchnia blatu Gobi Grey jest delikatnie matowa i tylko w niewielkim stopniu odbija światło. Pozwala to osiągnąć efekt betonowej płaszczyzny o nieco bardziej eleganckim charakterze. Blaty lub wyspy kuchenne stworzone za pomocą tego materiału  dobrze komponują się z dużymi przeszkleniami, a także z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno, które ociepli aranżację i doda jej przytulności. Efektownie zaprezentują się też w zestawieniu z lakierowanymi, białymi frontami szafek czy z dodatkami o nasyconych, mocnych barwach.

Faktura blatów Gobi Grey jest nieco mniej surowa niż powierzchnia tradycyjnego betonu. Odznacza się też większą gładkością, a także powtarzalnością wzoru, co gwarantuje, że na każdym centymetrze kwadratowym rysunek i układ charakterystycznych drobin będzie tak samo doskonały. Dodatkowo szare wybarwienie oraz obecność drobnych kryształków kwarcu sprawia, że wszelkie zanieczyszczenia pozostałe po kuchennych eksperymentach są mniej widoczne. Co istotne, powierzchnie konglomeratowe Gobi Grey o matowym wykończeniu odznaczają się nie tylko walorami estetycznymi, ale także wysokimi parametrami technicznymi. W porównaniu z płytami betonowymi są znacznie lżejsze, nie jest więc wymagane montowanie specjalnie wzmacnianych szafek, będących w stanie wytrzymać ciężar zbrojenia. Dodatkowo utrzymanie i użytkowanie blatów konglomeratowych jest o wiele prostsze. Nie wchłaniają one wilgoci ani niepożądanych zapachów, gwarantując antyseptyczną i bezpieczną powierzchnię, na której można bezpośrednio przygotowywać posiłki. Co więcej, są całkowicie plamoodporne: rozlane czerwone wino lub świeżo wyciskany sok z cytrusów nie są w stanie zagrozić ich powierzchni. Blaty Gobi Grey to odpowiednia propozycja dla tych, którzy chcą nadać kuchni surowy, industrialny charakter, nie rezygnując jednocześnie z jej funkcjonalności i solidności.

Źródło: Technistone a.s.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!