Małe mieszkanie na Grochowie

Małe mieszkanie na Grochowie

Niewielka kawalerka o  powierzchni 30 m2 na warszawskim Grochowie została wyremontowana i zaaranżowana przez samego właściciela i architekta - Łukasza Stachurko z pracowni ZUPART STUDIO. Mieszczące się na 4 piętrze  w budynku z 1961 roku mieszkanie stało się jasne i przestronne dzięki mądrym rozwiązaniom projektowym.

Aranżacja kawalerki

Trochę detali robi różnicę

Najbardziej pracochłonnym zabiegiem było wyburzenie betonowego stropu, w miejscu którego powstała antresola. Właściciel zdecydował się umieścić tam swoją sypialnię z dużym materacem oraz telewizorem na wysięgniku. Prowadzące na antresolę „latające schody” dają poczucie lekkości i nawiązują do skandynawskiego dizajnu. Słońce z okien dachowych doświetla przestrzeń z góry.

Aranżacja antresoli

Antresola doświetlona z okien połaciowych

Architekt projektując mieszkanie chciał nawiązać do epoki, z której pochodzi budynek. W tym celu zdecydował się na akcenty modernistyczne rodem z powojennej Polski. Okrągła lampa w przedpokoju, czy drewniane elementy w czarno-białej łazience to nawiązanie do estetyki marynistycznej.

Aranżacja kawalerki

Przedpokój

Aranżacja kuchni jest bezpośrednim nawiązaniem do historii wzornictwa przełomu lat 50 i 60 w Stanach Zjednoczonych.  Zastosowano charakterystyczną posadzkę w czarno-białą szachownicę czy zaokrąglenia. Ponadto projektant zdecydował się na rozegranie kontrastów kolorystycznych pomiędzy czernią, czerwienią, delikatną bielą i drewnem.

Aranżacja kawalerki

Szachownica w kuchni

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!