Odmienione wnętrze za 500, 2000 i 5000 złotych

Odmienione wnętrze za 500, 2000 i 5000 złotych

Wiosna rozkwita w najlepsze! Co zrobić, by zawitała także do naszego mieszkania? Na szczęście istnieje na to kilka prostych sposobów. W zależności od potrzeb i finansowych możliwości jesteśmy w stanie zdziałać cuda w wystroju wnętrz.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Projektowanie mebli 

Na wiosnę dostajemy zazwyczaj więcej energii i jesteśmy bardziej otwarci na zmiany. Zdaniem psychologów nawet drobne modyfikacje pozytywnie wpływają na samopoczucie. Podobnie działają kolory, na które szczególnie wiosną mamy największą ochotę.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Festiwal Kids Love Design

Metamorfoza do 500 złotych

Jednym z najprostszych i najtańszych rozwiązań jest zastosowanie nowych kolorów. Najlepiej jednak ograniczyć je do maksymalnie trzech. Najmodniejszymi barwami obecnej pory roku są błękity, zielenie i żółcie. Wystarczy kilka akcesoriów w tych odcieniach, by do mieszkania wdarł się świeży powiew wiosny.

Tak naprawdę same akcesoria potrafią stworzyć efektowny wystrój wnętrza. Nowe, kolorowe poszewki na poduszki czy pokrycia na kanapę nadadzą pomieszczeniu wyjątkowego charakteru.

Komplet nowych poszewek i dobrej jakości narzutę kupimy za około 400 zł. Warto pomyśleć też nad udekorowaniem domu świeżymi kwiatami, a poczujemy w nim prawdziwą wiosnę.

poszewka

Rearanżacja do 2000 złotych

Oprócz wspomnianych wcześniej dodatków, niezwykły klimat wyczarują także nowe zasłony. Ich cena to około 400 zł. Inne możliwości? Do łask powracają tapety, a w szczególności fototapety. Dzięki nim w szybki sposób zamienimy nasz pokój na taki z widokiem na pole tulipanów lub kwitnący ogród.

Wystarczy pokryć jedną ścianę lub jej fragment kolorową albo wzorzystą tapetą, a do niej dobrać pod kolor np. flokowane listwyApplyFlock, by mieszkanie było „jak nowe”.

Pokrycie całej ściany to koszt rzędu 900 zł, a jej fragmentu około 300. Pasujące kolorystycznie, flokowane listwy do pokoju o powierzchni 20 m­2 zakupimy za około 400 zł. Poza wspomnianymi tapetami, ciekawym rozwiązaniem są coraz popularniejsze naklejki i maty magnetyczne. Umieszczając je na sprzętach AGD w szybki sposób zmienimy wystrój kuchni lub łazienki.

Na wiosnę warto usunąć z pomieszczeń ciężkie materiały – elementy futrzane i grubą bawełnę schowajmy na chłodniejszą porę roku. Wystrój naszego mieszkania nabierze wtedy lekkości.

Zmiany do 5000 złotych

Jeżeli myślimy o odważniejszej rearanżacji wnętrza oprócz zakupu dodatków należy zastanowić się nad większym remontem oraz związanym z nim budżetem. Największą metamorfozę wprowadzimy zmieniając kolory ścian. Koszt farby na jeden pokój to około 400 złotych. Dodatkowo można pokusić się o nowe meble. Zakup designerskich mebliwiąże się z większymi kosztami, ale na pewno przyniesiepiorunujący efekt. Przykładem elementu, który nada wnętrzu oryginalności i doda mu dobrej energii będzie np. żółtyfotelo wyjątkowym kształcie. Meble o niezwykłej formie, od projektanta, znajdziemy już w cenie 2500 zł.

W dobry design warto inwestować. Tego typu wyposażenie wnętrz z upływem czasu nie straci wiele na wartości.


Źródło: Interiors Design

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!