Kuchenne dekory w minimalistycznym wydaniu

Kuchenne dekory w minimalistycznym wydaniu

Kolekcja „Materials we love. Concept by Zięta & Kuchciński” czyli dekory do kuchni w stylu industrialnym i skandynawskim.

Poszukując koncepcji idealnej kuchni, poza oczywistymi aspektami, takimi jak funkcjonalność czy dopasowanie do potrzeb domowników warto zwrócić uwagę na ciekawy design, który będzie komponował się ze stylem domowego wnętrza. Dzięki niebanalnym dekorom blatów kuchennych i płyt meblowych nawet prosta w formie kuchnia może wyglądać intrygująco  i modnie.

Źródłem inspiracji przy tworzeniu dekorów z kolekcji „Materials we love Concept by Zięta & Kuchciński”, były ponadczasowe, klasyczne materiały: drewno i beton. Dekory stworzone przez obu designerów miały jak najpełniej oddać ich specyfikę, uwiecznić ich charakterystyczny wygląd, strukturę, przywołać skojarzenia które w nas budzą.

Dzięki takim wzorom stworzenie wymarzonej kuchni w industrialnym czy skandynawskim stylu staje się niezwykle prostym i przyjemnym zadaniem. Kuchnie industrialne cechuje minimalizm, spora przestrzeń, chłodne barwy, wykorzystywanie zastanych elementów architektury czy instalacji oraz rezygnacja z ozdób. Choć narodziny tego stylu przypadły na czasy recesji w USA, wiążące się z koniecznością zagospodarowywania przestrzeni nie przeznaczonych pierwotnie do celów mieszkalnych, to dziś jest on utożsamiany  z oryginalnością, artyzmem, wyszukanym gustem. Styl skandynawski natomiast ze swoją jasną kolorystyką i prostymi formami kojarzy się z czymś przyjaznym, kojącym  i bezpiecznym. Jest nieodmiennie lubiany zarówno przez architektów, jak i przez klientów.

Połączeniem tych dwóch stylów są nowe kuchnie firmy Stolkar, do stworzenia których wykorzystano dwa dekory z nowej kolekcji Pfleiderer. Na pierwszy plan wysuwa się zastosowany na frontach szafek dolnych i górnych jasny dekor -  Daglezja Bielona. Graficzny kontrast uzyskano przy użyciu ciemniejszego dekoru Smooth Concrete Brown  - przypominającego beton architektoniczny.

Kuchnie Stolkar z obu stylów czerpią to co najlepsze i są ich doskonałym połączeniem. Są jasne, funkcjonalne, minimalistyczne . Graficzny kontrast ożywia prosty kształt mebli, dzięki czemu kuchnia doskonale pasuje do nowoczesnych wnętrz. Uchwyty są bardzo dyskretne,  a zamknięte szafki, pozwalają utrzymać porządek i sprawiają, że meble te doskonale prezentują się w otwartych przestrzeniach, przy połączeniu kuchni z salonem lub jadalnią.

 

Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!