Wnętrza pokryte zielenią

Wnętrza pokryte zielenią

Green Fortune to firma projektowa z siedzibą w Sztokholmie, która pokrywa ściany zielenią. Dzięki temu rozwiązaniu, pomieszczenia nie tracą przestrzeni użytkowej, a użytkownicy mogą cieszyć się bujną zielenią.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kolorowa aranżacja sklepu

Poza względami estetycznymi, tego typu instalacje pełnią wiele innych funkcji. Między innymi dają więcej tlenu oraz wilgoci co wpływa pozytywnie na miejsca pracy. Niektóre rośliny mają nawet zdolność do oczyszczania powietrza. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Organiczne krzesło

zielone ściany

Pionowe zastosowanie zieleni zapewnia zatem efekty wizualne, gdzie instalacje stają się centralnym punktem perspektywicznym, jak również dostarczanie świeżego powietrza. 

zielone ściany

Dzięki takim rozwiązaniom, można poczuć się w środku budynku, jakby się było na zewnątrz. Rośliny na ścianach można dowolnie zmieniać - zarówno ich wielkość, kształt jak i sam gatunek, co daje możliwość dopasowania wyglądu do wnętrz. 

zielone ściany

Instalacje pozwalają stworzyć wysokiej klasy ściany, które utrzymują swój wygląd przez długi czas. Rośliny z czasem się rozwijają i zmieniają, przez co wnętrze ma bardzo osobisty charakter za sprawą koloru i faktury.

zielone ściany
zielone ściany
zielone ściany

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!