Szklane podziały

Szklane podziały

Polacy w ciągu dnia pracują najdłużej spośród państw unijnych – wynika z badań firmy konsultingowej Hetus* przeprowadzonych w krajach Unii Europejskiej w 2010 roku. Skoro jesteśmy aż tak zapracowanym narodem, to warto pomyśleć o komfortowym urządzeniu naszego stanowiska pracy.

Jak urządzić duże pomieszczenie przeznaczone do pracy dla większej liczby osób? Możemy sugerować się zasadami feng shui albo własnymi upodobaniami. Najważniejsze jest jednak racjonalne i funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni. Każdy pracownik powinien mieć swoje osobiste stanowisko, najczęściej składające się z biurka, krzesła i komputera. Aby nie przeszkadzać sobie nawzajem w trakcie pracy, praktycznym rozwiązaniem są przegrody oddzielające poszczególne stanowiska, umożliwiając odcięcie się od czynników zewnętrznych oraz lepszą koncentrację.

- Obecnie największą popularnością cieszą się gustowne szklane przegrody ze szkła przezroczystego bądź ornamentowego. Szkło jest hartowane i spełnia wszelkie europejskie normy.Jest bezpieczne dla użytkowników – podkreśla Marek Malik, producenta szklanych elementów wyposażenia wnętrz. – Bardziej wymagające osoby mogą skorzystać z przeszklonych kolorowych ścian, na których może znaleźć się nawet własny projekt graficzny.

Urządzając biuro, pamiętajmy o jego dobrym oświetleniu. Im więcej naturalnego światła wpada do pomieszczenia tym lepiej.

 „Parcie na szkło”

Jeśli przypadł nam w udziale luksus posiadania własnego gabinetu, możemy bezkarnie dać się ponieść wyobraźni. Zaleca się jednak podział pomieszczenia na dwie części: prywatnej i oficjalnej. W pierwszej powinniśmy usytuować biurko, szafki, krzesło regały oraz wszelkie niezbędne przedmioty potrzebne do wykonywania obowiązków. Natomiast część mniej oficjalna powinna zostać zagospodarowana przez sofę, fotele i stolik, gdzie będziemy mogli spokojnie napić się kawy czy nawet przyjąć gości lub klientów. Najbardziej popularnym i ekskluzywnym trendem w wyposażeniu biur są obecnie szklane aranżacje wnętrz np.: drzwi, stoliki, meble a dla nie bojących się innowacji i odważnych - nawet schody. Urządzając gabinet nie można zapomnieć również o elementach dekoracyjnych. Wazony, świeczniki, obrazy, czy nawet rodzinne zdjęcia uczynią miejsce pracy bardziej przytulnym.

Szkło na dobre weszło do naszych wnętrz, zwłaszcza tych biurowych. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż szklane elementy wyposażenia wyglądają wyjątkowo elegancko,profesjonalnie a przede wszystkim stylowo.

* Badania Hetus przeprowadzono w 2010 r. i opublikowano w raporcie „Men and Gender Equality”

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!