Fusion restauracyjny w Bukareszcie

Fusion restauracyjny w Bukareszcie

Bukaresztańska Boema to restauracja i bar w jednym. Aranżacja tego historycznego miejsca była nie lada wyzwaniem. Ponieważ poszukiwanie informacji o wcześniejszym wyglądzie lokalu okazało się bezskuteczne to obiekt w stu procentach został zaaranżowany na nowo. Projekt łączy gotyk z elementami rustykalnymi, skandynawskimi, a nawet austriackimi.

Aranżacja resturacji

Połaczenie gotyku z rustikalem i stylem skandynawskim

Restauracja podzielona jest na dwie części: salę główną - klasyczną oraz salę mniejszą - rustykalną. Wystrój wnętrz wyróżnia się swoją oryginalnością. Błękitna boazeria na ścianach inspirowana gotyckimi łukami wspaniale komponuje się ze meblami z naturalnego drewna oraz krzesłami inspirowanymi ludowymi motywami.

Aranżacja restauracji

Dwie sale restauracji

We wnętrzu widoczny jest również kontrast pomiędzy eleganckim, marmurowym blatem, a chropowatymi deskami sufitowymi. Przykuwającym uwagę elementem jest „konfesjonał” stanowiący wydzieloną część sali głównej, którego elementami są ławki pochodzące z synagogi.

Aranżacja restauracji

Przykuwającym uwagę elementem wnętrza jest „konfesjonał”

Wnętrze oświetlone jest zarówno światłem dziennym, jak również teatralnym, lekko dramatycznym oświetleniem sztucznym, współgrającym z wystrojem. Niewielkie, czarne reflektory umieszczone pod  sufitem bezpośrednio rzucają światło na gotyckie łuki, nadając im podniosły, wyjątkowy charakter, natomiast aluminiowe lampy wspaniale korespondują z lekkością ścian i mebli we wnętrzu.

Połączenie tak odmiennych stylów tworzy mimo wszystko spójną, wyjątkową całość.

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!