Podłoga z drewna bez drewna?

Podłoga z drewna bez drewna?

Płytki gresowe o strukturze imitującej drewno czyli sposób na niepowtarzalny charakter podłogi z drewna na lata.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Rodzinna restauracja w drewnie

Pomimo wciąż zmieniających się trendów i powstawania coraz to nowszych technologii, klasyczny, drewniany design wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Drewno nadaje wnętrzu ciepła i naturalności oraz stwarza ogromne możliwości aranżacyjne. Drewniane wnętrza mogą być sielskie - rustykalne, surowe – industrialne czy wreszcie bardziej szlachetne i dostojne.

Przy całym swoim pięknie naturalne drewno jest jednak materiałem „kapryśnym” i wymagającym w utrzymaniu. Narażone na częste działanie czynników atmosferycznych lub mechanicznych szybko niszczeje. Często rezygnujemy więc z drewnianego piękna ze względów praktycznych.

I tak np. podłoga z drewna w kuchni szczególnie narażona jest na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Przygotowując posiłki czy zmywając naczynia bardzo często zdarza się nam coś zachlapać lub ubrudzić. Drewniana podłoga musi być zatem odpowiednio zabezpieczona przed wnikaniem wilgoci oraz działaniem detergentów. Pielęgnacja takiej nawierzchni pochłania sporo czasu i energii. Z racji tego, iż kuchnia bardzo często łączy w sobie również funkcję jadalni, drewniana posadzka narażona jest także na głębokie zarysowania spowodowane odsuwaniem krzeseł. Nie inaczej jest w przypadku tarasów, gdzie niezabezpieczone drewno pod wpływem nasłonecznienia zmienia swój kolor i rozsycha się. Wymaga regularnej konserwacji – zabezpieczania środkami grzybobójczymi oraz impregnowania.

Sposobem na znacznie mniej kłopotliwą, a równie efektowną podłogę we wnętrzu czy na tarasie mogą być płytki imitujące drewno. Gres stylizowany jest w nich na deski wykonane z różnych rodzajów drewna. Świerk skandynawski, postarzany dąb, czy afrykańskie drewno dahoma - możliwości wzornicze są szerokie. Aby jeszcze bardziej spotęgować naturalny efekt, płytki w tym samym kolorze ozdobione są kilkoma różnymi rysunkami drewna.

W przypadku przestrzeni kuchennej, podobnie jak w tarasowej świetnie sprawdzają się gresy imitujące drewno. Gres jest świetnym sposobem na „drewnianą” podłogę na lata bez zarysowań i wgnieceń. Taras zaaranżowany płytkami łatwiej utrzymać w czystości, a jest to niezwykle istotne, gdyż stanowi on nie tylko miejsce wypoczynku, ale także ozdobę domu. Gresem śmiało można zaaranżować również ścianę, nawet w miejscach szczególnie narażonych na wilgoć i zabrudzenia, takich jak przestrzeń wokół zlewu  - mówi Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic - producenta gresowych płytek o strukturze imitującej drewno.

 

Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!