Trendy w aranżacji łazienki

Trendy w aranżacji łazienki

Jakie są trendy w aranżacji łazienki ważne w 2015 roku ? Zobaczcie krótki przegląd inspiracji.

Z potrzeby bliskości z naturą powstał popularny już w Polsce trend EKO. Przywędrował do nas ze Skandynawii. Obecny jest już nie tylko w aranżacji wnętrz, stał się także sposobem, a nawet filozofią życia. Ważne jest tu nie tylko samo wzornictwo, ale to, aby wszelkie materiały były pozyskiwane z troską o środowisko naturalne. Istotne jest, co i gdzie kupujemy, jak i gdzie dany przedmiot został wykonany (fair-trade). Łazienka przestaje tutaj pełnić wyłącznie funkcję użytkową, staje się miejscem relaksu i odpoczynku. W jej projektowaniu coraz częściej istotne stają się takie aspekty, jak oszczędność wody, energii czy materiały pochodzące z recyklingu.

Styl eko w aranzacji łazienki

Łazienka w stylu eko

Bliski mu trend florystyczny to przykład kierunku, który powraca w nieco odmienionej wersji. Jest delikatniejszy i bardziej świadomy. Modne są zarówno duże, pastelowe motywy roślin, jak i mocne akcenty kolorystyczne np. całych kwiatów – często w wydaniu nieoczywistym, malarskim, wręcz akwarelowym.

Urządzanie łazienki - trend florystyczny

Trend florystyczny

Dla tych, którzy nie boją się postawić na odważne detale, kształty i kolory jest trend geometryczny. Inspirowany japońską sztuką składania papieru-origami, powstał z myślą o osobach cieniących harmonię, ład, spokój i proste formy we wnętrzach. Kluczowym elementem jest tutaj kształtowanie płaszczyzn według ściśle określonych zasad. Każde załamanie, każda krawędź musi mieć swoje architektoniczne uzasadnienie.

Aranżacja łazienki z elementami geometriii

Łazienka w stylu geometrycznym

Zawsze modne jest także zastosowanie kolorów. W nowoczesnej łazience kolor powinien być nasycony, intensywny, ma podkreślać formę pozostałych elementów wnętrza. Jest on multiplikowany na wszystkich elementach wnętrzarskich takich jak meble, płytki, ściany czy nawet ceramika sanitarna.

Jego odmianą jest trend typu patchwork. Jest on jednym z najtrudniejszych w zastosowaniu, gdyż wymaga odwagi
i dużej umiejętności łączenia, zestawiania w nieszablonowy sposób pozornie niepasujących do siebie elementów. Patchworkowe desenie to mix faktur, wzorów, kolorów. Sztuką jest połączenie ich w taki sposób, by stworzyły spójną całość.  Trend patchworkowy to kreatywna fuzja elementów, które na pierwszy rzut oka są przeciwstawne. Umiejętność stworzenia wzoru patchworkowego to nie lada wyzwanie, dlatego najprostszym sposobem jest korzystanie z gotowych rozwiązań.

Źródło: Ceramika Paradyż

Aranżacja łazienki z zastosowaniem koloru

Aranżacja łazienki z zastosowaniem koloru

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!