Apartament w Poznaniu w dawnych koszarach

Apartament w Poznaniu w dawnych koszarach

Zaprojektowany przez biuro projektowe Nova Design wielkopowierzchniowy apartament w Poznaniu jest zlokalizowany w przestrzeni zrewitalizowanego obiektu dawnych koszar wojskowych.

By zachować wspomnienie dawnej funkcji architekci zdecydowali się na połączenie nieco loftowego stylu z minimalistyczną nowoczesnością współczesnych wnętrz. Industrialny klimat do wnętrza apartamentu w Poznaniu wprowadzają posadzki z olejowanego betonu i żywicy epoksydowej, ceglana płytka rozbiórkowa, używany w obiektach przemysłowych metalowy, rastrowy sufit, czy stalowa konstrukcja antresoli.

Skontrastowanie tych elementów ze śnieżną bielą wyposażenia oraz ścian dało niezwykle intrygujący efekt końcowy. Dopełnienie całości odrobiną intensywnego błękitu jeszcze bardziej podkręciło kontrast pomiędzy industrialnymi a nowoczesnymi elementami.

Wyraziste kontrasty zostały złagodzone i połączone ze sobą neutralnym, ciepłym drewnem na podłodze i w dodatkach. Dzięki temu całość idealnie ze sobą harmonizuje i tworzy ciepłą, ale jednocześnie nowoczesną aranżację apartamentu w Poznaniu.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!