Okazuje się, że czasowe operacje na wnętrzach mogą odbywać się także dzięki odpowiedniej obróbce ścian. Takiej operacji dokonało japońskie G Studio w lofcie położonym w Tokio.
Mieszkanie znajduje się w wysokim apartamentowcu z lat 80 i zostało zaprojektowane do wynajmu przez turystów zatrzymujących się na krótko w Tokio.
W przeciwieństwie do klasycznych operacji typu shabby chick wnętrze nie zostało tutaj postarzone, ale odwrotnie - wygląda jakby było niedokończone.
Aranżacja jest grą z dwoma estetykami - domowego komfortu oraz industrialnej surowości. Surowy charakter sufitów oraz ścian uzyskano dzięki zastosowaniu specjalnej techniki, która pozwoliła uzyskać efekt japońskiego papieru Washi. Dokonano tego dzięki przykładaniu szablonów A4 wykonanych z żywicy na świeżo nałożoną farbę. Po ich zerwaniu na powierzchni pozostawała spiralna tekstura.
W ten sposób stara, niepomalowana, betonowa ściana wysuwa się zza powierzchni farby. Przestrzeń mieszkania jest zorganizowana wokół owalnego pokoju dziennego , który otwiera się na taras. Sypialnia, łazienka i kuchnia są położone wzdłuż ściany zewnętrznej, obok wejścia. W suficie umieszczono świetliki dzięki czemu światło penetruje wnętrza nie tylko przez okno i wchodzi do niego znacznie głębiej.
Refleksy światła grają na położonej naprzeciwko stalowej kuchni. Industrialne elementy instalacji elektrycznej oraz niezakryte, poprowadzone na ścianie przewody dodatkowo dodają wnętrzu surowości. Otwarta łazienka z wolnostojącą wanną ma widoczne elementy instalacji sanitarnej.
Drewniana podłoga płynnie przechodzi w taras, optycznie łącząc wnętrze z zewnętrzem. Ryohei Tanaka z G Studio uważa, że ten industrialny styl wnętrza pozwala turystom na wczucie się w prawdziwą atmosferę Tokio.
Wnętrze ma charakter eksperymentalny, jeśli goście zaakceptują jego brutalistyczny charakter, to w tym stylu będą aranżowane kolejne, remontowane lokale. Jest to szerszy projekt ponownego zagospodarowania wysokościowców budowanych w latach 80, w okresie gospodarczej prosperity Japonii.
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Wnętrze kawalerki o powierzchni zaledwie 27 m² autorstwa Karoliny Kazaneckiej...
czytajNajnowsza realizacja Pawła Wyrzykowskiego to dom , który znajduje się...
czytajProjektantki z pracowni broKat - Bogna Polańska, Roma Skuza i...
czytajZamiast ścian wnętrze domu dzielą potężne słupy-stalagnaty podtrzymujące betonowy sufit...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz