Industrialne mieszkanie w Tokio

Industrialne mieszkanie w Tokio

Okazuje się, że czasowe operacje na wnętrzach mogą odbywać się także dzięki odpowiedniej obróbce ścian. Takiej operacji dokonało japońskie G Studio w lofcie położonym w Tokio.

Mieszkanie znajduje się w wysokim apartamentowcu z lat 80 i zostało zaprojektowane do wynajmu przez turystów zatrzymujących się na krótko w Tokio.

W przeciwieństwie do klasycznych operacji typu shabby chick wnętrze nie zostało tutaj postarzone, ale odwrotnie - wygląda jakby było niedokończone.

Aranżacja jest grą z dwoma estetykami - domowego komfortu oraz industrialnej surowości. Surowy charakter sufitów oraz ścian uzyskano dzięki zastosowaniu specjalnej techniki, która pozwoliła uzyskać efekt japońskiego papieru Washi. Dokonano tego dzięki przykładaniu szablonów A4 wykonanych z żywicy na świeżo nałożoną farbę. Po ich zerwaniu na powierzchni pozostawała spiralna tekstura.

W ten sposób stara, niepomalowana, betonowa ściana wysuwa się zza powierzchni farby. Przestrzeń mieszkania jest zorganizowana wokół owalnego pokoju dziennego , który otwiera się na taras. Sypialnia, łazienka i kuchnia są położone wzdłuż ściany zewnętrznej, obok wejścia. W suficie umieszczono świetliki dzięki czemu światło penetruje wnętrza nie tylko przez okno i wchodzi do niego znacznie głębiej.

Refleksy światła grają na położonej naprzeciwko stalowej kuchni. Industrialne elementy instalacji elektrycznej oraz niezakryte, poprowadzone na ścianie przewody dodatkowo dodają wnętrzu surowości. Otwarta łazienka z wolnostojącą wanną ma widoczne elementy instalacji sanitarnej.

Drewniana podłoga płynnie przechodzi w taras, optycznie łącząc wnętrze z zewnętrzem. Ryohei Tanaka z G Studio uważa, że ten industrialny styl wnętrza pozwala turystom na wczucie się w prawdziwą atmosferę Tokio.

Wnętrze ma charakter eksperymentalny, jeśli goście zaakceptują jego brutalistyczny charakter, to w tym stylu będą aranżowane kolejne, remontowane lokale. Jest to szerszy projekt ponownego zagospodarowania wysokościowców budowanych w latach 80, w okresie gospodarczej prosperity Japonii.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!