W starym młynie

W starym młynie

Jak zamienić obiekt przemysłowy w mieszkanie? Wiedzą  to inwestorzy z niemieckiego miasta Metzingen-Schwöllbogen, którzy przebudowali stary młyn na 18 komercyjnych loftów.  Wyjątkowy klimat nadały temu miejscu płyty marki Heradesign.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Sufity akustyczne

Niegdyś budynki przemysłowe – dzisiaj rozświetlone, wysokie apartamenty – lofty to mieszkaniowy trend XXI wieku. Przykładem takiej metamorfozy jest młyn w niemieckim mieście Metzingen-Schwöllbogen, przeobrażony w 18 komercyjnych loftów.

Ukończony w 2005 roku budynek jest mekką dla przedstawicieli wolnych zawodów. Przestrzenne i wysokie wnętrza oraz duże okna uczyniły z dawnego młynu miejsce idealne zarówno do mieszkania, jak i pracy.  Wsporniki konstrukcji jedno i dwukondygnacyjnych hal produkcyjnych wykorzystano tu jako raster do "wykrojenia" ciekawych loftów.  Umieszczone w otwartych przestrzeniach „czarne skrzynki” podzieliły pomieszczenia na różne strefy. Połączenie sąsiadujących ze sobą wnętrz spotęgowało wrażenie przestronności, a wysokie okna  zapewniły maksymalne doświetlenie. Aby zachować design charakterystyczny dla architektury przemysłowej ubiegłego wieku, zdecydowano się pozostawienie ceglanych ścian jako elementu wystroju.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Sufity Europy 

To, co decyduje o uroku pomieszczenia, paradoksalnie było też nie lada wyzwaniem dla projektantów. Rozległe przestrzenie, mało mebli  - w pomieszczeniach nie było praktycznie żadnych absorberów dźwięku. Dlatego niezbędna była adaptacja akustyczna pomieszczeń.

Główny architekt - Jorg Seidenspinner – chciał połączyć estetykę z funkcjonalnością i dlatego postawił na panele akustyczne Heradesign. W obiekcie zastosowano łącznie 2000 m2 płyt Heradesign Superfine o wymiarach 600/1200 mm. Efekt? Znakomita akustyka oraz komfortowe warunki do życia i pracy.

Płyty Heradesign perfekcyjnie spełniły swoje zadanie także pod względem wizualnym.  W kompleksie loftów zastosowano proste, białe powierzchnie o industrialnym charakterze, które kontrastują ze ścianami z czerwonej cegły. Jasny kolor płyt Heradesign podkreślił efekt przestronności wnętrza zalanego światłem z szerokich okien.

W przyszłości obszar dawnej fabryki w Metzingen-Schwöllbogen ma rozwijać się dalej, zgodnie z wielofunkcyjną filozofią „wszystko w jednym miejscu”. Życie, praca,  sztuka, eventy, sport, rekreacja – te funkcje w Metzingen-Schwöllbogen mają płynnie łączyć się ze sobą. Mieszkańców czekają więc kolejne atrakcje, a producenta płyt marki Heradesign nowe wyzwania.

w starym młynie

Fot. 1 Przebudowany młyn w Metzingen-Schwöllbogen, Niemcy

Inwestorzy z niemieckiego miasta Metzingen-Schwöllbogen przebudowali stary młyn na 18 komercyjnych loftów. Wyjątkowy klimat nadały temu miejscu płyty marki Heradesign.

w starym młynie

Fot.2 Płyty Heradesign Superfine w lofcie w Metzingen-Schwöllbogen, Niemcy

Ukończony w 2005 roku budynek jest mekką dla przedstawicieli wolnych zawodów. Przestrzenne i wysokie wnętrza oraz duże okna uczyniły z dawnego młynu miejsce idealne zarówno do mieszkania, jak i pracy.  

w starym młynie

Fot.3 Płyty Heradesign Superfine w lofcie w Metzingen-Schwöllbogen, Niemcy

W kompleksie loftów zastosowano proste, białe płyty Heradesign o industrialnym charakterze, które kontrastują ze ścianami z czerwonej cegły. Jasny kolor płyt Heradesign podkreślił efekt przestronności wnętrza zalanego światłem z szerokich okien. 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!