Loft w Kijowie podszyty stylem skandynawskim

Loft w Kijowie podszyty stylem skandynawskim

Loft w Kijowie został zaprojektowany przez pracownię Martin Architects. Wnętrze ma industrialny, ale ciepły i przytulny klimat podszyty stylem skandynawskim.

Jednym z ciekawszych detali we wnętrzu loftu w Kijowie są rozsuwane drzwi dzielące salon i kuchnię. Można dzięki nim dowolnie kształtować przestrzeń stwarzając albo dużą, otwartą strefę dzienną, albo dwa osobne, zamknięte pomieszczenia. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu wnętrze staje się bardziej funkcjonalne.

W kuchni dominuje biel mebli i chropowata faktura ceglanej ściany. Drewniany blat kuchenny idealnie dopełnia to zestawienie nadając aranżacji ciepłego wyrazu.

Drewniane belki na suficie w części salonowej pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również pomagają w formalnym wyznaczeniu stref salonu i jadalni. Cegła na ścianach wprowadza ciekawą strukturę do aranżacji i nadaje jej surowego charakteru. W połączeniu z gładką bielą ścian daje to ciekawy kontrast.

Wnęka w ścianie tuż za sofą pełni rolę regału na książki. Dopełnienie jej za pomocą metalowych, czarnych prętów stworzyło bardzo ciekawy, industrialny efekt. Na przeciwko sofy, zamiast zwykłej ściany telewizyjnej, mamy do czynienia z ekranem do projekcji. Jest to fantastyczne rozwiązanie dla kinomanów.

Stół w jadalni w dość klasycznej formie został uzupełniony różnokolorowymi krzesłami. Wprowadza to do aranżacji loftu w Kijowie nieco luzu i przytulności. Oświetlenie nad stołem podkreśla loftowy charakter wnętrza.

Dominujące w sypialni drewno tworzy atmosferę idealną do wypoczynku i relaksu. Żółte i błękitne akcenty sprawiają, że wnętrze nabiera radosnego, lekkiego wyrazu. Pod oknem poprowadzono długi blat, który tworzy mini – biuro.

Zobacz: Podłogi do loftów

Pokój dziecka utrzymany jest w typowo skandynawskim, przyjaznym klimacie. Drewno, białe meble i przygaszony błękit ścian tworzą bardzo przytulny kąt dla malucha.

Loftowy klimat w obu łazienkach został uzyskany dzięki zastosowaniu cegły i betonu na ścianach. Dopełniając te materiały bielą architektom udało uniknąć się przytłaczającego wrażenia, które tak wyraziste materiały mogłyby wprowadzić do niewielkiego wnętrza.

Źródło: martins.com.ua

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!