Panele podłogowe – trudny wybór?

Panele podłogowe – trudny wybór?

Wybór podłogi to niejednokrotnie bardzo trudna decyzja. O ile grubość, wytrzymałość czy płyta nośna podyktowane są wymogami miejsca, które urządzamy, o tyle odpowiednia kolorystyka stanowi często największy dylemat, a dostępne wzory nie do końca komponują się z całą aranżacją.

Rozwiązanie problemu i dopasowanie dekorów do stylu mieszkania ułatwi bogata kolekcja laminowanych paneli podłogowych, w tym kilka nowych wzorów w pełnej desce.

Kolekcja laminowanych paneli podłogowych nie od dziś znana jest na rynku ze swej szerokiej oferty dekorów.  Paleta kolorystyczna jest tak bogata, że z łatwością dopasujemy wzór, strukturę oraz kolor do zaplanowanej aranżacji domu lub mieszkania. W kolekcji odnajdziemy zarówno bardzo jasne odcienie, tradycyjne, naturalne barwy, szarości, jak i ciemne brązy aż po wenge. Wybierać możemy także spośród klasycznych dekorów drewna, takich jak dąb, klon, orzech czy buk lub imitacji egzotycznych gatunków, jak pekan amerykański, toskańska pinia, a nawet bambus. Wśród kolorystycznych propozycji znaleźć można wzory zarówno w pełnej desce, dwu-klepce oraz trój-klepce, różniące się także strukturą powierzchni klasyczną, matową lub wyczuwalną fakturą naturalnego drewna. Duża popularność, jaką cieszą się ostatnio panele podłogowe  w pełnej desce, skłoniła projektantów do stworzenia nowych wzorów w tej postaci.  Kolekcja dekorów rozszerzona została więc o kilka nowych propozycji w pełnej desce i o wyczuwalnej strukturze, dostępnych jedynie na polskim  rynku ciemny i jasny cyprys, propozycje dębu, egzotyczne Merbau plataeu oraz klasyczny Orzech cevennes. Dzięki kolekcji nie będziemy musieli już dłużej iść na kompromisy, a wybrany wzór będzie perfekcyjnie komponował się z całą aranżacją.
Siła tkwi w funkcjonalności.

Kolorystyczne dopasowanie podłogi to bardzo istotny aspekt aranżacji wnętrz. Nie możemy jednak zapomnieć, że powinna nam ona służyć przez długi czas, dlatego równie ważne jest by była trwała i odporna na zużycie. Ośmiomilimetrowe panele o klasie ścieralności AC4 są bardzo odporne i wytrzymałe, co zostało potwierdzone dożywotnią gwarancją na stabilność produktu i połączenia oraz 25-letnim zabezpieczeniem na przetarcia, zaplamienia i odbarwienia powierzchni laminatu. Dzięki temu bez obaw możemy ich używać w miejscach narażonych na intensywne eksploatowanie, takich jak korytarz lub kuchnia. Warto również podkreślić, że w niektórych panelach podłogowych zastosowana została płyta nośna HDF-Protect® o podwyższonej odporności na działanie wilgoci, co w połączeniu z impregnowanymi krawędziami uchroni je przed pęcznieniem i ewentualnym zniszczeniem. Dodatkową zaletą jest fakt, że kolekcję można układać na ogrzewaniu podłogowym oraz opcjonalnie można je zintegrować z matą wyciszającą Sound Protect Eco Plus. Pozwoli to stworzyć w naszym mieszkaniu przytulne i estetyczne gniazdko.
Ile to razy musieliśmy stawać przed wyborem funkcjonalność, czy odpowiednią kolorystyką. Dzięki kolekcji laminowanych paneli podłogowych podejmowanie takich decyzji odejdzie w niepamięć.

Źródło:Witex

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!