Sufity akustyczne - elegancko, szybko, cicho

Sufity akustyczne - elegancko, szybko, cicho

Wyspy sufitowe, baffle i absorbery ścienne marki Knauf AMF to atrakcyjne rozwiązania, dzięki którym szybko i łatwo można poprawić akustykę w obiektach modernizowanych.

wyspy sufitowe

Prostokątne sufity wyspowe THERMATEX Sonic Sky

Kiedy biura, sklepy lub inne komercyjne obiekty są już oddane do użytku i zasiedlone, ich adaptacja akustyczna wydaje się bardzo pracochłonna, kosztowna i trudna technicznie. Nie w każdym przypadku jednak dla poprawienia akustyki konieczny jest sufit podwieszany. Knauf AMF ma w swojej ofercie baffle, absorbery ścienne i wyspy sufitowe, dzięki którym w prosty sposób, bez wielkiej ingerencji budowlanej, można podwyższyć jakość akustyczną pomieszczeń.

Czytaj też: Sufity Europy

sufity wyspowe

Okrągłe sufity wyspowe THERMATEX Sonic Sky

Wyspy sufitowe: okrągłe, kanciaste, wypukłe lub wklęsłe

Czasami są duże, niekiedy subtelne, jeszcze kiedy indziej w zdecydowanych kolorach i kształtach: w ofercie Knauf AMF znaleźć można rozwiązanie dostosowane do prawie każdych potrzeb i gustów. To, co je łączy, to specjalna, akustyczna powłoka o porowatej strukturze, doskonale połączona z płytą nośną. Płyta złożona z tych dwóch materiałów doskonale absorbuje dźwięki i poprawia warunki akustyczne w pomieszczeniu. Zawieszona nad biurkami w wielkiej przestrzeni typu open space pozwala na wyeliminowanie odgłosów klawiatury czy szumów rozmowy telefonicznej.  

Czytaj też: Sufit podwieszany - elegancko i ekonomicznie

wyspy sufitowe

Wklasle i wypukle wyspy THERMATEX Sonic arc

Wielkopowierzchniowe, prostokątne wyspy typu THERMATEX® Sonic Sky posiadają ramę samonośną, dzięki której łatwo je podwiesić do sufitu dzięki specjalnym systemom zamocowań. Do ramy mocuje się płyty o różnorodnych powierzchniach wykończenia oraz właściwościach akustycznych. Szczególnie eleganckie wrażenie robią wypukłe i wklęsłe wyspy sufitowe typu THERMATEX® Sonic arc zawieszone na cienkich linkach stalowych, na wybranej wysokości. Są one dostępne w bogatej palecie kolorystycznej. O wyjątkowości owalnych lub też kubicznych płyt THERMATEX® Sonic stanowi z kolei brak ramek na ich obrzeżach. Także ten system może być podwieszony do sufitu na linkach i specjalnych zawiesiach. 

Czytaj też: System F - sufit przymocowany do ściany

baffle sufitowe

Baffle Knauf AMF

Baffle, czyli płyty na sztorc

W pomieszczeniach szczególnie uciążliwych akustycznie, jak hale magazynowe lub produkcyjne, w których nie ma miękkich materiałów absorbujących dźwięki, jak meble, zasłony lub też dywany, szczególnie korzystnym rozwiązaniem są baffle marki Knauf AMF. Podwieszone pionowo do sufitu prostokątne płyty absorbują dźwięki i regulują poziom pogłosu zmniejszając tym samym poziom szumu akustycznego w pomieszczeniu. Dla stworzenia wrażenia płynięcia w powietrzu można zastosować prawie niewidoczne zawiesia płyt na cienkich linkach stalowych.

Czytaj też: Sposób na hałaśliwego gościa

absorbery ścienne

Absorbery ścienne Knauf AMF

Tłumiący obraz

Szczególnie wyrafinowanym rozwiązaniem w ofercie Knauf AMF są absorbery ścienne. Stosuje się je przede wszystkim w salach konferencyjnych, gdzie doskonale sprawdzają się jako elementy łączące w sobie cechy akustyczne i architektoniczne. Absorbują szum akustyczny oraz eliminują tak zwane płaskie echo (Flattenecho) pomiędzy ścianami. W ten sposób w znaczącym stopniu spada zanieczyszczenie akustyczne pomieszczenia i rozmówcy mogą porozumiewać się między sobą dużo swobodniej, nie forsując gardeł. Specjalna warstwa wykończeniowa umożliwia nadruk na nich dowolnych elementów graficznych. Ich montaż jest równie prosty, jak zawieszenie obrazu.

Stosując rozwiązania Knauf AMF można skorzystać z bezpłatnej rady fachowców wyspecjalizowanych w dziedzinie akustyki.

Źrodło: Knauf AMF

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!