Mroczny apartament w Moskwie

Mroczny apartament w Moskwie

Industrialne wnętrze mieszkania w Moskwie zostało zaprojektowane przez projektanta Petera Kostelova. Aranżacja ma niezwykły, nieco mroczny klimat. Blacha i aluminium, które są dominującymi we wnętrzu materiałami wprowadzają surowy i niepokojący nastrój.

industrialne wnętrze
aranżacja loftu

Zimne, nieprzytulne, czy węcz odpychające – z pewnością mogą być to odczucia, jakie na pierwszy rzut oka budzi to wnętrze. Przyglądając mu się jednak bliżej dostrzeżemy piękno prostoty, połyskującą surowość aluminium i harmonijny rytm podziałów blachy falistej.

Czytaj też: Minimalistyczny dom na Litwie

aranżacja loftu
aranżacja salonu
aranżacja loftu

O tej aranżacji nie można powiedzieć, że jest piękna, czy przyjemna, ale z pewnością jest intrygująca i w pewnien sposób wciągająca – im więcej dostrzegamy szczegółów i detali tym bardziej chcemy zgłębić ten nietypowy projekt.

Czytaj też: Współczesna klasyka w St. Petersburgu

aranżacja sypialni
biuro w domu
biuro w domu

Wnętrze jest nietypowe nie tylko pod względem wystroju, ale też ze względu na plan. Projektant zdecydował się na rezygnację z otwartej przestrzeni i wydzielenie kilku osobnych pomieszczeń. Stoi to w kompletnej opozycji do obecnego dążenia do maksymalizacji przestrzeni za pomocą tworzenia wspólnych, przenikających się stref. Mamy więc tu salon, zamkniętą kuchnię, dwa gabinety, sypialnię, łazienkę, toaletę i garderobę. Przejścia pomiędzy poszczególnymi pokojami są rozmieszczone w bardzo ergonomiczny sposób, co bardzo ułatwia komunikację w tak gęsto podzielonym wnętrzu.

Czytaj też: Minimalistyczna aranżacja mieszkania w Warszawie

aranżacja kuchni
aranżacja łazienki

Mieszkanie z pewnością ma kontrowersyjny wystrój, mało kto zdecydowałby się na tak nietypową aranżację. Jednak jest to niezwykle ciekawe, wręcz fascynujące wnętrze, budzące skrajne uczucia.

www.kostelov.ru

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!