Współczesna klasyka w St. Petersburgu

Współczesna klasyka w St. Petersburgu

Nawet najpiękniejsze i najbardziej zachwycające minimalistyczne wnętrza w pewnym momencie mogą się po prostu znudzić. W opozycji do mody na ascetyczne aranzacje stoi projekt rosyjskiej projektantki wnętrz Natalii Ozerovej.

posągi we wnętrzu
klasyczny wystrój wnętrz
aranżacja salonu
aranżacja salonu

Projekt pałacowego wnętrza mieszkania w Petersburgu zachwyca nietypowym i oryginalnym jak na dzisiejsze trendy wystrojem. Mimo swoistego przepychu urządzone jest nowocześnie. Ograniczenie kolorystyki do bieli, beży i szarości buduje w tym dekadenckim wnętrzu atmosferę wyrafinowanego szyku i elegancji.

Czytaj też: Rustykalny styl w nowoczesnej odsłonie

Elementy dekoracyjne w postaci popiersi i posągów, czy nawet stolika w formie greckiej kolumny tworzą ciekawy kontrast z współczesnymi elementami wyposażenia takimi jak płaski telewizor, laptop, czy bardzo proste, minimalistyczne wręcz formy mebli i oświetlenia.

aranżacja jadalni
aranżacja jadalni
aranżacja mieszkania

Wszystkie ściany zdobione są wypukłymi sztukateriami, które podkreślają inspiracje wnętrzami pałacowymi. Z salonu poprzez dyskretnie schowaną kuchnię przechodzimy do jadalni. Osiowa kompozycja przestrzeni dziennej, na końcu której znajduje się okrągły, jadalniany stół z zachwycacjącym oświetleniem ponad nim została dokładnie przemyślana i odgrywa niebanalną rolę w odbiorze wnętrza jako bardzo ekskluzywne i pełne elegancji.

Czytaj też: Minimalistyczny dom na Litwie

aranżacja sypialni
aranżacja sypialni
aranżacja sypialni
aranżacja sypialni

Sypialnia wita nas zachwycającym, misternie wykonanym reliefem, który zdobi całą ścianę za łóżkiem. Z sypialni poprzez dość dużą garderobę możemy dostać się do łazienki, gdzie głównym elementem dekoracyjnym jest niebanalny grzejnik. Osobna toaleta urządzona w bieli i jasnym brązie utrzymuje klasyczny wystrój, co zostało podkreślone kolejnym posągiem. Z garderoby możemy także dostać się do przedpokoju, co znacząco ułatwia komunikację i jest bardzo praktycznym, ergonomicznym zabiegiem.

Czytaj też: Minimalistyczna aranżacja mieszkania w Warszawie

aranżacja garderoby
aranżacja łazienki
aranżacja łazienki

Mimo, że mieszkanie nie jest zbyt duże, jego bogata aranżacja sprawia, że wydaje się być znacznie większe. Jasne barwy nadają wrażenie przestronności, a dekoracje i detale zachwycają wysoką jakością wykonania.

Zdjęcia: www.behance.net/o-n-design

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!