Fotel SITAGEGO - siódma ikona SITAG

Fotel SITAGEGO - siódma ikona SITAG

Industrialny, a jednocześnie stylowy i elegancki, prestiżowy i skomplikowany technicznie dzięki zastosowaniu technologii membranowego oparcia zawieszonego na konstrukcji z tworzywowych żeber opartych na specjalnej ramie. Poznajcie SITAGEGO - siódmą ikonę SITAG.

Czasy kobiet typu femme fatale, ludzi wplątanych przypadkowo w świat zbrodni, prywatnych detektywów ze zgryźliwym poczuciem humoru, w prochowcu i z papierosem w ręku. Kapelusze, dwurzędowe garnitury, stylowe limuzyny, naszyjniki z diamentów, długie lufki i złote papierośnice, zadymione biura i bary. Niezapomniany Humphrey Bogart, Raymond Chandler, niejednoznaczna historia filmu Chinatown.

Czytaj też: Fotel SITI - szósta ikona SITAG

Wszystkie te powyższe cechy oznaczają w kinie styl noir. Bohaterowie filmów tego okresu są niejednoznaczni moralnie, owładnięci sprzecznymi emocjami oraz motywacjami, pogrążeni w rozterkach rozgrywanych na tle eleganckich scenografii, dylematach jakby prosto wyjętych z kart książek Zygmunta Freuda.

To także industrialna aura obrazów Pittsburgha uwiecznionych na fotografiach autorstwa Eugene Smitha, wydarzenia rozgrywające się na tle wielkich konstrukcji stalowych wieżowców, w jaskrawym blasku iskier aparatów spawalniczych.

Taki właśnie jest fotel SITAGEGO. Stylowo elegancki, a jednocześnie z ducha industrialny, prestiżowy, a przy tym wyrafinowany technicznie dzięki zastosowaniu technologii membranowego oparcia, dla którego inspiracją była struktura nowoczesnego buta sportowego. Czerpie nie tylko z przemysłu sprzętu sportowego, ale także z ducha architektury współczesnej. Toyo Ito, laureat nagrody Pritzkera, w swoich realizacjach łączy w taki sam sposób konstrukcję i powłokę, wykorzystując najnowsze osiągnięcia materiałoznawstwa.

Czytaj też: Fotel biurowy WOODI - piąta ikona SITAG

Grafika SITAGEGO: projekt Andrzej Dobosz (2015), format: 70x70cm

Kolaż Andrzeja Dobosza pokazuje inspiracje, które leżały u podstaw projektu Volkera Eysinga. Grafika jest zdominowana przez industrialne elementy przypominające żurawie budowlane oraz elementy konstrukcji stalowej. Widać też spiralę żarówki, elegancki melonik oraz stylową marynarkę. W tle majaczy głowa femme fatale z lat 30 tych oraz freudowsko-teatralna maska.

Fotel SITAGEGO, producent SITAG Formy Siedzenia

SITAGEGO to prestiżowy fotel biurowy i gabinetowy charakteryzujący się niezwykłą ergonomią dzięki konstrukcji przypominającej strukturę buta sportowego. Fotel gwarantuje równomierne podparcie kręgosłupa przy zachowaniu swobody ruchów i przepływ powietrza. Sportowa budowa siedziska pozwala na utrzymanie miednicy w odpowiedniej pozycji oraz zminimalizowanie nacisku na uda. Dzięki ekspresyjnej sylwetce, różnorodnym wariantom kolorystycznym oraz możliwości personalizacji Ergo zostawia we wnętrzu znaczący ślad. Jego autorem jest Volker Eysing - designer mający w swoim portfolio projekty wyróżniane w najważniejszych konkursach wzornictwa przemysłowego na świecie. Fotel SITAGEGO jeszcze przed wdrożeniem do produkcji został nagrodzony RED DOT Design Award.

Czytaj też: SITAGWave - czwarta ikona SITAG

O projekcie "Forma to diagram sił. Ikony SITAG":

Projekt „Ikony SITAG” to cykl dziewięciu grafik Andrzeja Dobosza, inspirowanych najbardziej charakterystycznymi i znanymi modelami foteli marki SITAG. Pretekstem do jego powstania jest obchodzony w tym roku jubileusz 20-lecia naszej firmy. To dobry moment, aby podsumować dotychczasową działalność w dość przewrotny sposób, opracowując coś w rodzaju biografii naszej marki w kontekście emocjonalnym. Chcemy tym samym rozpocząć dyskusję o designie, o jego istocie, znaczeniu, o przyszłości, sile biznesowej oraz o innowacyjności - mówi Anna Vonhausen, Dyrektor Kreatywny SITAG Formy Siedzenia

O SITAG

SITAG to marka foteli biurowych klasy PREMIUM będących synonimem doskonałych rozwiązań ergonomicznych i technicznych, nowoczesnego designu i wysokiej jakości materiałów. Firma SITAG Formy Siedzenia produkuje fotele biurowe klasy PREMIUM od 1994 roku. Dynamiczny rozwój firmy zapewniła starannie dobierana do potrzeb polskich odbiorców i wciąż uaktualniana oferta bazująca na oryginalnym, własnym wzornictwie. Wieloletnie doświadczenie producenta pozwoliło na wykreowanie zróżnicowanego i wyjątkowego asortymentu.

O Andrzeju Doboszu (ur. 1977)

Projektant. Fotograf. Dokumentalista. Architekt estetyki, w pracy nieustannie szukający balansu pomiędzy aspektami rynkowymi, a kulturą wizualną. Współpracował przy tworzeniu wielu projektów kreatywnych dla najbardziej znanych i wymagających marek m. in. GPD Advertising, Chigo Design . Członek Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej (STGU ).

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!