Aranżacja małego mieszkania we Wrocławiu

Aranżacja małego mieszkania we Wrocławiu

Mieszkanie o powierzchni 40 mkw we Wrocławiu zostało zaprojektowane przez pracownię K-shape. Wnętrze charakteryzuje się minimalistycznym, prostym wystrojem, ale to co w nim nietypowe, to przestrzeń dzienna, czyli kuchnia, jadalnia i salon.

wystrój małego mieszkania

Ze względu na nietypowy układ i dość długie i wąskie pomieszczenie, architekt miał ciężki orzech do zgryzienia. Problem rozwiązano tworząc niezbyt długi, lecz funkcjonalny ciąg kuchenny zakończony stołem jadalnianym w formie niskiego barku. Całość przypomina raczej długie biurko do pracy, ale dzięki temu współgra z meblami w niewielkiej przestrzeni pokoju dziennego.

Czytaj też: Elegancki apartament w Gdańsku

aranżacja małego mieszkania

Wystrój salonu został rozpogodzony poduszkami w kolorowe paski oraz interesującym obrazem nad jedną z kanap. Dzieło przykuwa oko i stanowi niebanalną dekorację. Korytarz został uzupełniony zabawnym akcentem, przedstawiającym ptaki siedzące na liniach wysokiego napięcia. Wprowadza to do aranżacji swobodny, luźny detal, który buduje przytulną atmosferę.

Czytaj też: Nowoczesny dom w Nowych Bielicach

aranżacja małego mieszkania
aranżacja małego mieszkania

Łazienka, również niewielka, podobnie jak reszta mieszkania utrzymana jest w szarościach i bieli. By zachować maksymalne uporządkowanie przestrzeni zastosowano duże, pojemne szafki. W jednej z nich mieści się pralka i widać ją dopiero po otworzeniu drzwiczek, dzięki czemu łazienka wygląda bardzo schludnie.

Czytaj też: Modułowe wnętrze - Tetris House

aranżacja małej łazienki
aranżacja małej łazienki

Całość aranżacji jest bardzo spójna, dzięki zachowaniu podobnej kolorystyki we wszystkich pomieszczeniach i prostoty wyposażenia. Kolorowe i humorystyczne akcenty wprowadzają nutę skandynawskiego stylu, a stonowana kolorystyka tworzy idealne tło dla potencjalnych zmian aranżacyjnych w przyszłości.

aranżacja małego mieszkania

Zdjęcia: K-shape

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!