Jak urządzić nowoczesną kuchnię?

Jak urządzić nowoczesną kuchnię?

W 2015 roku jednym z bardziej wpływowych trendów w aranżacji kuchni będzie tak zwany modern traditional style, co można przetłumaczyć jako "nowoczesna tradycja". Czym się charakteryzuje i jak uzyskać taki efekt?

Mieszanka stylów

Urządzając kuchnię w 2015 roku, należy znaleźć kompromis między nowoczesnym i minimalistycznym stylem, charakteryzującym się surową formą, a klasyczną i tradycyjną aranżacją, w której dominuje przytulny i swobodny klimat. Przewidywane trendy pokazują, że zachowanie minimalizmu jest możliwe bez konieczności stosowania ascetycznej formy, ale z wykorzystaniem elementów wnoszących ciepłą atmosferę. Zabiegiem pomagającym uzyskać ten efekt jest łączenie materiałów - na przykład drewna ze stalą nerdzewną lub drewna z marmurem. Szklane i chromowane wykońzenia warto zamienić na szczotkowany nikiel. Dopełnieniem będą dodatki o niebanalnych kształtach, w kolorze ciemnego brązu lub czerni.

Czytaj też: Aranżacja kuchni - jak dopasować wystrój do indywidualnych potrzeb?

Funkcjonalność i estetyka

Interesujący mix stylów uzyskamy, jeśli klasyczne meble zestawimy z nowoczesnym sprzętem AGD, zaawansowanym technicznie i funkcjonalnym. Obecnie jesteśmy coraz bardziej wymagający nie tylko w kwestii użyteczności sprzętu, ale również jeśli chodzi o wzornictwo i walory estetyczne. Producenci sięgają natomiast do innowacyjnych rozwiązań, takich jak wykorzystanie materiałów służących do budowy jachtów, czy zastosowanie transparentnego lakieru.

Przyszłość w zasięgu ręki

Z każdym rokiem przywiązuje się coraz większą wagę do funkcjonalności pomieszczenia - i to nie tylko w małych kuchniach. Optymalne wykorzystanie przestrzeni powinno iść w parze z nowoczesnymi technologiami, dostosowującym się do preferencji użytkowników. Inteligentny sprzęt nie jest już futurystyczną wizją. Firmy z dbałością podchodzą do łączenia innowacji z nowoczesnym designem, by maksymalnie zwiększyć komfort użytkowników. Okapy mogą już być sterowane z aplikacji w smartfonie, a zmniejszenie poboru energii elektrycznej jest możliwe z zachowaniem dużej wydajności.

Źródło: Ciarko Design

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!