Beton architektoniczny we wnętrzu

Beton architektoniczny we wnętrzu

Moda na industrial i surowe aranżacje sprawiła, że coraz większą popularnością zaczyna cieszyć się beton architektoniczny. Plastyczny i wytrzymały, z łatwością dopasowuje się do indywidualnych potrzeb każdego wnętrza. Jednym z jego zastosowań są wykonywane na miarę blaty, sprawdzające się w kuchni, łazience, czy pracowni.

Kuchenny blat powinien być wytrzymały, funkcjonalny i dopasowany do wnętrza oraz potrzeb domowników. Ważnym kryterium jest również aspekt estetyczny. Beton architektoniczny nada pomieszczeniu nowoczesnego wyrazu, a odpowiednie impregnaty, dzięki zwiększeniu odporności na wilgoć, pozwolą na jego intensywne użytkowanie i łatwe utrzymanie w czystości.

Czytaj też: Wystroj mieszkania - betonowe dodatki

Blat w kuchni może pełnić różne funkcje. Jest miejscem, na którym przygotowujemy posiłki, ale nieraz zastępuje również stolik śniadaniowy lub staje się wyspą oddzielającą część kuchenną od jadalni czy salonu. Naturalne przetarcia, wżery i przebarwienia, jakimi charakteryzuje się beton architektoniczny, są gwarancją niepowtarzalności i wyjątkowości wniesionej do wnętrza. Blaty tworzone na zamówienie są wylewane w całości. Jednolita powierzchnia z jednej płyty daje efekt harmonijnej prostoty. Dodatkowo, można ją wzmocnić, decydując się na wbudowany, wylany zlew.

Pomimo tego, że beton kojarzony jest najczęściej z minimalistycznymi i lofotwymi aranżacjami, jego surowość dobrze prezentuje się również w towarzystwie drewnianych dodatków, ceramiki oraz soczystymi kolorami, których w kuchni nie brakuje - chociażby w postaci owocow, warzyw i świeżych ziół. Materiał komponuje się również z jasnymi meblami i czarno-białymi akcesoriami. Bardziej odważni mogą zdecydować się na beton w niestandardowym kolorze - białym lub w barwach zbliżonych do palety RAL.

Czytaj też: Wystrój wnętrz - dekoracyjny kwarc

Źródło: Morgan & Möller

Zobacz książki na ten temat - do kupienia w naszej księgarni!

kuchnie 150 najlepszych pomysłów  ultimate kitchen design

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!