Polskie Red Doty - Dywan Mohohej!DIA

Polskie Red Doty - Dywan Mohohej!DIA

 

Nagroda Red Dot jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu. Nazywana "Oscarem designu", co roku przyznawana jest autorom najlepszych projektów. Wśród zwycięzców nie brakuje również Polaków,którzy w ostatnim czasie mocno dają o sobie znać w świecie projektowania.

W każdy poniedziałek będziemy prezentować kolejne polskie projekty, które zostały wyróżnione przez specjalistów z Design Zentrum Nordrhein Westfalen. 

Pierwszymi Polakami, którym przypadł ten zaszczyt, byli w 2008 roku projektanci z pracowni Moho Design. Nagrodę Red Dot zdobył dywan Mohohej!DIA, nawiązujący do sztuki ludowej.

Mohohej!DIA Dywan 
Red Dot Design Award 2008 - Product Design

Dywan DIA zakorzeniony jest w sferze tradycyjnego designu. Projektanci odwołali się do sztuki wycinkarstwa, wykorzystując motywy polskiej sztuki ludowej. Dywan wykonywany jest z najwyższej jakości wełny nowozelandzkiej, której największą zaletą są długie i elastyczne włókna. W celu uzyskania porządanej struktury, materiał tkany jest na krosnach, a następnie poddawany procesowi filcowania. W tak przygotowanym materiale, za pomocą lasera wycinane są wzory, po czym kilka jego warstw zostaje ze sobą sklejonych. 

Producent:
MOHO Design Sp. z o.o.

Projekt:
Magdalena Lubińska, Michał Kopaniszyn 

mohohej dywan
dywan mohohej
dywan mohohej
dywan mohohej

Fot. www.mohodesign.com

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!