Świąteczne dekoracje - jak je wykonać samemu?

Świąteczne dekoracje - jak je wykonać samemu?

Domowe porządki, lepienie pierogów, pieczenie ciast - tym najczęściej wypełnione są ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem. Nie może zabraknąć również świątecznych dekoracji - coraz częściej nie poprzestajemy wyłącznie na choince.

Popularnymi świątecznymi dekoracjami są stroiki z gałązek sosny i świerku, przybrane szyszkami i czerwonymi wstążkami. Ich wykonanie może jednak sprawiać niemałe trudności. Jak w inny sposób zadbać o świąteczny nastrój? Wystarczy sięgnąć po kawałek deski i kolorowe farby, aby uzyskać rustykalne ozdoby do wnętrza domu czy mieszkania.

Choinka inaczej

Zazwyczaj decydujemy się na jedno świąteczne drzewko - przy większej ilości łatwo byłoby uzyskać efekt kiczu i przesady. Chyba że odejdziemy od tradycyjnej choinki na rzecz własnoręczniej wykonanej świątecznej dekoracji, idealnej do mniejszego pomieszczenia - na przykład do pokoju dziecka. 

Na szerokim i długim kawałku deski wyrysujmy kształt drzewka wraz z pieńkiem. Następnie wytnijmy kształt krótką piłą do drewna i oszlifujmy go papierem ściernym. Do pomalowania choinki możemy tradycyjnie sięgnąć po zieloną farbę, lub użyć barwy pozwalającej na stworzenie drzewka w wersji nowoczesnej - czerwonej, srebrnej, złotej, białej a nawet czarnej. Aby wzmocnić świąteczny charakter ozdoby, możemy pokryć ją lakierem zmieszanym ze złotym lub srebrnym pigmentem. Po wyschnięciu drzewko będzie gotowe, by upiększyć wnętrze naszego domu.

Na Nowy Rok

Po okresie świątecznej gorączki, w wolnej chwili możemy przygotować ozdobę zwiastującą nadejście Nowego Roku. Dobrym pomysłem będzie umieszczenie na drewnianej deseczce noworocznej sentencji, którą będziemy mogli zawiesić naprzeciwko wejścia do domu lub przy kominku. 

Do wykonania dekoracji potrzebna będzie deska, emalia do drewna w wybranych przez nas kolorach oraz drobny pędzel.

Na początku powierzchnię deski wygładźmy papierem ściernym, a następnie oczyśćmy z pyłu. Kolejnym krokiem jest jej zaimpregnowanie (uwaga! do tej czynności powinniśmy używać preparatów z przeznaczeniem do stosowania we wnętrzach). Po wyschnięciu, możemy przejść do malowania hasła. Całość utrwalmy przeźroczystym lakierem. Następnie wystarczy poczekać, aż nasza dekoracja wyschnie i... gotowe!

Źródło: Dekoral

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!