Wystrój wnętrz - trendy 2015

Wystrój wnętrz - trendy 2015

Już od dawna nasze domy i mieszkania pełnią nie tylko mieszkalną funkcję. Coraz częściej przywiązujemy większą wagę do wystroju wnętrz, który ma odzwierciedlać nasz charakter, a jednocześnie podążać za trendami. Jakie wnętrza będą modne w 2015 roku?

Projektanci i dekoratorzy regularnie ogłaszają nowe trendy w meblarstwie, wystroju wnętrz i designie. Już teraz znanych jest kilka tendencji, które w nadchodzącym roku będą królowały w naszych wnętrzach.

Stonowane kolory, naturalne materiały i powrót do przeszłości sprzed kilku dekad - tak w skrócie można opisać tendencje na rok 2015. Ponadto, w nadchodzących miesiącach utrzymywać się będzie mocno obecny od jakiegoś czasu trend ekologiczny, moda na recykling i DIY w postaci własnoręcznie wykonanych dekoracji. W przyszłym roku należy łączyć faktury i wzory oraz zestawiać stare z nowym i tradycyjne z nowoczesnym, a także godzić naturę z nowoczesnymi technologiami.

Kolory 2015

Odpowiednio dobrana kolorystyka jest w wystroju wnętrz tak samo ważna, jak meble i elementy wykończeniowe. Według Pantone - wydawcy unikatowej skali kolorów (Skala Pantone) - w 2015 roku najmodniejszą barwą będzie Marsala. Jej nazwa pochodzi od włoskiego wina i oznacza matowe, stonowane bordo w ciepłym odcieniu. Doskonale komponuje się z kolorami "nude", czyli cielistym beżem, który według Li Edelkoort - światowej forecasterki designerskich tendencji, będzie inspirować w 2015 roku.

Kolejnym trendem kolorystycznym we wnętrzach będzie dominacja chłodnych, przydymionych barw - głównie "nowej czerni", czyli niebieskiego. Najpopularniejsze będą odcienie zimne, od stalowego granatu, przez ciemnoszary fiolet, aż po zakurzony błękit. W nadchodzącym roku spodziewać się możemy rownież powrotu do ponadczasowej klasyki, czyli połączenia bieli i czerni. Ten elegancki duet uwidoczni się szczególnie w kuchniach w postaci mozaikowych podłóg czy kontrastowych kolorów mebli.

Meble i wyposażenie

Recykling, ekologia i drugie życie przedmiotów użytkowych w 2015 roku utrzymają swoją popularność. W wystroju wnętrz modne będą również patchworkowe tkaniny, stylizowane na własnoręcznie wykonane. Występować będą w postaci narzut i tapicerek na łóżka, nowoczesne sofy, a nawet krzesła. W nadchodzącym czasie chętnie będzie również podkreślany związek człowieka z naturą - we wnętrzach pojawią się taborety wykonane z pni drzewa, stołki z korka oraz stoliki z drewnianych skrzyń. Na topie będzie również przywracanie blasku meblom sprzed kilkudziesięciu lat, szczególnie tym z lat 60. i 70. ubiegłego wieku. Na nowo odkrywane są niskie foteliki na skośnych nogach, popularne w czasach Andy’ego Warhola. Świeżości nadaje się im obijając je wzorzystymi, kolorowymi materiałami i łącząc je z nowoczesnymi, geometrycznymi meblami kobikowymi, których moduły można ze sobą dowolnie zestawiać. Meble wielofinkcyjne w wstroju wnętrz nie są nowością, ale w 2015 roku będzie dało się zauważyć ich wyraźną obecność. O popularności kompaktowych mebli stanowią przede wszystkim takie zalety, jak oszczędność miejsca, funkcjonalność, możliwość łatwego przearanżowania przestrzeni oraz intrygujący, minimalistyczny wygląd.

Ponadczasowy kamień 

Projektanci zwracają również uwagę na trwającą modę na kamień - zarówno ten naturalny, jak i imitowany. Występować może pod wieloma postaciami - blatów, okładzin ściennych, czy podłóg. Materiał ten doskonale sprawdza się w zestawieniu z drewnianymi olejowanymi meblami.

Trendy wnętrzarskie na 2015 rok prezentują się naprawdę interesująco. Pomimo tego najważniejszą rzeczą, o jakiej powinniśmy pamiętać, to dopasowanie wnętrza do naszego gustu oraz indywidualnych potrzeb. Połączenie najnowszych trendów z własną wizją idealnego mieszkania pozwoli otrzymać harmonijną przestrzeń, która będzie zarówno modna, jak i komfortowa w użytkowaniu. 

Źródło: DOMINO

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!