Jak zaaranżować wnętrze w stylu industrialnym?

Jak zaaranżować wnętrze w stylu industrialnym?

Industrial to obecnie jeden z najpopularniejszych trendów w wystroju wnętrz. Loftowe aranżacje kojarzą się ze środowiskiem artystycznym i awangardowym. Jak osiągnąć surowy i odważny charakter pomieszczeń, przywodzący na myśl wnętrza fabryk i magazynów?

Od pewnego czasu da się zaobserwować rosnącą popularność loftu w wystroju wnętrz w Polsce. Świadczą o tym chociażby takie inwestycje, jak łódzka Manufaktura, poznański Stary Browar czy wrocławska Nowa Papiernia. Industrialny styl łatwo można przenieść do aranżacji wnętrz naszych domów i mieszkań.

Esencja stylu

Istotą loftowego wystroju wnętrz są otwarte przestrzenie, duże okna, wysokie sufity, stalowe elementy, kolumny oraz łuki. Nieodłącznym elementem przemysłowych przestrzeni jest oczywiście cegła - czerwona, szara, biała, z fragmentami napisów i sentencji. Nie trzeba mieszkać w budynku starej fabryki, by osiągnąć industrialny charakter wnętrza.

Aby z sukcesem upodobnić mieszkanie do loftu, przede wszystkim należy zadbać o stworzenie dużych i otwartych przestrzeni, dzięki którym przenikać się będą miejsca o różnych funkcjach. Nieraz może się okazać, że dobrym pomysłem jest wyburzenie którejś ściany. W wystroju wnętrz o wysokich sufitach doskonale sprawdzi się antresola. Otwarta przestrzeń korzystnie wpłynie na funkcjonalny aspekt mieszkania i całkowicie odmieni jego wygląd - zapewni więcej źródł światła, co zawsze wpływa korzystnie na aranżację wnętrza.

Ponadczasowa cegła

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów stylu industrialnego, a także bardzo popularnym trendem wnętrzarskim, jest ceglana ściana. Taki akcent możemy stworzyć w każdym mieszkaniu, sięgając chociażby po płytki cegłopodobne. Niektóre z nich, w zależności od uwarunkowań technicznych, można przemalować na dowolny kolor - modny szary lub klasyczny biały.

Loft w wersji light

Dla niektórych wyburzanie ścian czy zastosowanie ceglanych dekoracji to zbyt wielka zmiana. Loftowy wystrój wnętrz możemy uzyskać również prostszymi i mniej wymagającymi sposobami.

Industrialny charakter uzyskamy łącząc drewniane elementy wyposażenia wnętrz z odpowiednimi odcieniami ścian - najlepiej inspirowanymi kolorami szkła, stali, czy wypalanej cegły. Pamiętajmy, że w dobrze doświetlonych pomieszczeniach możemy zdecydować się na nieco ciemniejsze barwy, natomiast w aranżacji wnętrz małych, z ograniczonym dostępem do światła, powinniśmy trzymać się jasnej kolorystyki. W celu wyznaczenia poszczególnych stref wnętrza, skorzystać można z zestawienia skrajnie odmiennych kolorów.

Urządzanie loftu daje nam wygodę dowolnego doboru materiałów, kolorów i dodatków - industrialny styl daje nam wiele możliwości. We wnętrzach inspirowanych przemysłym doskonalne sprawdzą się zarówno kryształowe żyrandole, jak i stalowe, proste w formie lampy.

Źródło: Dekoral

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!