Aranżacja wnętrz - Meble Polaków są do wymiany - wyniki badań

Aranżacja wnętrz - Meble Polaków są do wymiany - wyniki badań

Według badania przeprowadzonego przez firmę badawczą TNS Polska, dotyczącego preferencji zakupowych Polaków odnośnie aranżacji wnętrz, blisko 70% ankietowanych zadeklarowało, że ich meble wymagają wymiany.

Jak się okazuje, Polacy nie są zadowoleni z aranżacji wnętrz swoich domów i mieszkań. Większość pytanych (68%) uważa, że ich meble powinny być wymienione. W tej grupie przeważały osoby młode, w wieku 29 lat. Z badania wynika też, że to kobiety przeważnie odczuwają potrzebę zmiany wystroju wnętrza. Ankietowani nie tylko dostrzegają konieczność wymiany mebli, ale też planują ją w najbliższym czasie - tak zadeklarowało 59% badanych. Aż 69% z nich przy wyborze produktów będzie kierować się ich jakością. Wiadomo też, że na ten aspekt częściej zwracają uwagę mężczyźni. Kolejne wskazania dotyczyły stosunku ceny do jakości oraz styl mebli (55%).

Jakie meble kupują Polacy

Ponad połowa ankietowanych (53%) deklaruje potrzebę wymiany mebli wypoczynkowych, z czego aż 41 % wskazuje na meble do salonu. Sofy, fotele, narożniki, a także szafki RTV i komody to najczęściej kupowane meble w 2014 r. Badanie pokazało, że preferowanym stylem aranżacji wnętrz jest nowoczesny (38%), który charakteryzuje się oszczędnymi kształtami i prostymi bryłami, następnie minimalistyczny (30%), czyli kolekcje z niewielką liczbą mebli w stonowanych kolorach. Style: prowansalski, rustykalny i glamour wybrało tylko od 1-4 % ankietowanych. Wśród wskazywanych kolorów dominują odcienie brązu (39%) oraz kolory: beż, ecru i krem. W kontekście wystroju wnętrza kuchni Polacy są bardziej otwarci na odważne barwy. Pojawiło się sporo zwolenników koloru białego (11%), szarego (9%) oraz odcieni czerwieni i bordo (8%).

Badanie dla Agata Meble przeprowadzono na reprezentatywnej próbie Polaków (ze względu na wiek, płeć i miejsce zamieszkania). Podczas wywiadu internetowego o preferencje co do zakupu mebli zapytano 800 Polaków.

Cały raport dostępny jest na stornie: www.agatameble.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!