Aranżacja biura - technologiczna rewolucja!

Aranżacja biura - technologiczna rewolucja!

W ostatnim czasie dużo mówi się o ergonomicznym miejscu pracy oraz o aranżacji biura dostosowanej do potrzeb pracowników. Obecnie, dzięki najnowszym technologiom, możliwa jest szybka personalizacja stanowiska pracy według profilu psychofizjologicznego danej osoby.

Nowością w aranżacji biura są inteligentne biurka wyposażone w cyfrowy system personalizacji miejsca pracy oraz skojarzone z aplikacją iDesk.

Każdy pracownik posiadający własną kartę magnetyczną lub pobraną aplikację, może bez trudu cieszyć się automatyczne ustawioną wysokością blatu, dostosowanym do jego preferencji oświetleniem, ogrzewaniem, a nawet urządzeniami multimedialnymi. Co więcej, system pozwala na wcześniejszą rezerwację stanowiska na dany dzień, zabookowanie sali konferencyjnej oraz odnalezienie współpracowników korzystających z aplikacji.

Inteligentne biurko sprawia, że aranżacja biura staje się bardziej przyjazna, redukcja stanowisk pracy przekłada się na mniejszą inwestycję w przestrzeń biurową, a co ważne - zapewnia odpowiednią higienę i bezpieczeństwo pracy.

Przede wszystkim - oszczędnie

Wylogowanie się użytkownika automatycznie odczytywane jest przez system sterowania jako sygnał do przyciemnienia lub wyłączenia oświetlenia, monitorów i innych urządzeń. Dzięki temu zużycie energii w biurze jest optymalne, a biurka są efektywnie wykorzystywane. Co więcej, każde urządzenie wykorzystujące energię lub umożliwiające połączenie z Wi-Fi, może być kontrolowane przez technologię iDesk.

Tam, gdzie potrzebujesz

W wielu firmach pracodawcy z coraz większą elastycznością podchodzą do obowiązku codziennej obecności w biurze. Częściej mamy do czynienia z możliwością pracy zdalnej, z domu, czy nawet z kawiarni. Część obowiązków wykonywana jest też np. u klienta. Co za tym idzie, nie jest już konieczne uwzględnianie w aranżacji biura tylu stanowisk pracy, ile jest osób zatrudnionych w firmie.

Praca na zdrowie

Od dawna wiadomo, że zbyt długie siedzenie przy biurku negatywnie wpływa na zdrowie i naszą postawę. Ponadto, zmniejsza wydajność pracy. Dlatego coraz popularniejsze jest wprowadzanie biurek z regulowaną wysokością, aż do pozycji pracy na stojąco (tzw. Sit’n Stand). System inteligentnych biurek sugeruje, ile czasu oraz kiedy powinniśmy siedzieć, stać lub kiedy powinniśmy się trochę poruszać. Aplikacja urozmaicona jest nawet o możliwość stworzenia własnego planu treningowego oraz o licznik kalorii.

Być może już niebawem technologia iDesk zostanie zintegrowana z innymi aplikacjami fitness.

Technologia iDesk została zaprezentowana podczas targów Modern Office&Facility w Kolonii w dniach 25-29.10.2014.

Źródło: ROL Ergo

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!