Wystrój mieszkania - betonowe dodatki

Wystrój mieszkania - betonowe dodatki

Design pełni obecnie taką rolę w wystroju mieszkania, jaką niegdyś spełniały dzieła sztuki. Wzornictwo, estetyka i funkcjonalność - za to doceniamy współczesne akcesoria, meble i przedmioty codziennego użytku.

Szczególnie modny w wystroju mieszkania czy domu stał się ostatnimi czasy beton. Poza tradycyjnym jego wykorzystaniem w postaci płyt czy dekorów, na rynku dostępne są już betonowe meble, blaty, umywalki oraz akcesoria dekoracyjne - pomocne w uzyskaniu niecodziennej aranżacji wnętrz.

Idąc dalej, inspirując się formą innych materiałów, takich jak papier czy tkanina, akcesoria z betonu mogą zaskakiwać kształtem i udowadniać, że odpowiednie wykorzystanie materiału może gwarantować uzyskanie pięknego i wyjątkowego gadżetu.

Betonowa patera sprawdzi się w wystroju mieszkania jako naczynie pod owoce, orzechy, a nawet stojak na książki i albumy. Kolejnym pomysłem na oryginalne dodatki są srebrno-szare gwiazdki oraz litery - proste i surowe, a jednocześnie eleganckie, mogą służyć jako podpórki do książek lub do sterty dokumentów biurowych. Zestawione po kilka, staną się ciekawym akcentem aranżacyjnym o charakterze rzeźby. Litery umożliwią stworzenie całych napisów, które można dowolnie przestawiać w zależności od aktualnych upodobań lub panującej pory roku. 

W aranżacji wnętrz dużą rolę odgrywają również rośliny - oprawione w betonowe donice będą się świetnie prezentowały zarowno w pomieszczeniach domowych, jak i biurowych. Kontrast zieleni z szarością dopełnią zarówno wnętrze klasyczne, jak i nowoczesne, industrialne.

A gdyby tak zestawić skojarzenia miękkiej poduszki i wygodnego łóżka z twardym i trwałym betonem? Świecznik w kształcie poduszki będzie nietuzinkowym akcentem w wystroju mieszkania, a jego forma uniemożliwi przelanie się wosku na stół, komodę, czy inny mebel.

Akcesoria z betonu to nie tylko rozwiązanie dla tych, którzy poszukują ciekawych gadżetów do domu. Świetnie sprawdzą się także w roli prezentu na święta. Nie tylko nietypowe i oryginalne, ale także funkcjonalne, zaskoczą kreatywnym podejściem
do świątecznych propozycji prezentowych. 

Źródło: Morgan & Möller

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!