Wystrój wnętrz - jak stworzyć własną dekorację ścienną?

Wystrój wnętrz - jak stworzyć własną dekorację ścienną?

Jeśli szukasz oryginalnego pomysłu na wystrój wnętrz, a jednocześnie nie chcesz poświęcać na ten cel zbyt wielu środków pieniężnych, spróbuj sam wykonać atrakcyjną i prostą dekorację ścienną - niewielkim kosztem uzyskasz atrakcyjny i przykuwający wzrok detal w aranżacji pomieszczenia. Jedym z prostszych, a jednocześnie efektownym pomysłów jest... napis inspirowany popularną grą Scrabble.

Aby stworzyć taką dekorację do wystroju wnętrz, potrzebujesz:

- paneli z pleksi o wymiarach: 18 cm x 18 cm x 5 mm (ich liczba zależy od liczby liter w Twoich wyrazach)
- folii samoprzylepnej
- lasera krzyżowego 
- narzędzia do klejenia na gorąco 
- ołówka

Krok 1.

Na komputerze stwórz projekty liter i cyfr (np. C2, H1). Pamiętaj o odpowiednio dużej czcionce - rozmiar liter ok. 400. Wydrukuj litery na samoprzylepnej folii i przyklej je na panelach. Między krawędziami litery a każdą krawędzią panela zostaw około czterocentymetrowe odstępy.

Czytaj też: Wystrój wnętrz - jak aranżować otwarte przestrzenie?

Krok 2.

Kiedy panele z literami będą już gotowe, pora zamontować je na ścianie. Użyj lasera krzyżowego, który wyznaczy dwie linie - poziomą i pionową - co pozwoli na równe rozmieszczenie paneli. Jednakowe odstępy pomiędzy kafelkami uzyskasz posługując się ołówkiem (patrz Fot. 3).

Czytaj też: Wystrój wnętrz - za szkłem

Krok 3.

Ostatni krok to przymocowanie kafelków do ściany. W tym celu użyj narzędzia do klejenia na goąco - kilka kropel kleju nałóż na tylną część panelu, po czym dociśnij go do powierzchni ściany. W podobny sposób zamontuj wszystkie panele z literami.

Gotowe! Twój wystrój wnętrz zyskał teraz oryginalny i niepowtarzalny akcent, którym możesz pochwalić się przed znajomymi!

Źródło: Bosch

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!