3 kroki do komfortowej łazienki

3 kroki do komfortowej łazienki

Funkcjonalna, przestronna, ergonomiczna - tak w skrócie można opisać łazienkę idealną. Można ją osiągnąć, stosując 3 proste zasady aranżacji wnętrza.

Nowoczesne rozwiązania projektanckie pozwalają łatwo osiągnąć wygodę oraz komfortowe warunki do relaksu i pielęgnacji urody. Praktyczna, a zarazem estetyczna aranżacja wnętrza łazienkowego jest teraz na wysiągnięcie ręki.

1.    Kabina prysznicowa - drzwi przesuwane

Systemy drzwi przesuwnych sprawdzają się idealnie w zamykaniu i otwieraniu przestrzeni mieszkania. Mogą też służyć stworzeniu wygodnej i nowoczesnej strefy prysznicowej. Wystarczy wybrać drzwi szklane na solidnych prowadnicach, które będą odporne na wilgoć i zagwarantują swobodę przesuwania skrzydeł nawet po latach użytkowania.

Można więc zbudować dużą kabinę prysznicową wykorzystując do maksimum dostępną powierzchnię, korzystając z faktu, że drzwi przesuwne zajmują mniej miejsca niż drzwi otwierane. Szklane drzwi przesuwne spełnią też oczekiwania osób niepełnosprawnych ruchowo, które potrzebują pomieścić w kabinie specjalne akcesoria, ułatwiające dostęp i korzystanie z prysznica.

2.    Zawiasy dla wymagających

W meblach łazienkowych, tak jak w każdych innych, swoboda dostępu do przedmiotów jest kwestią kluczową. Dlatego, by ułatwić sobie sięganie po kosmetyki i środki czystości, warto postawić na solidne i nowoczesne zawiasy. Na przykład takie, które zapewnią łatwe otwieranie frontów szafek oraz ich łagodne i ciche zamykanie.

Wielu stolarzy wskazuje na zawiasy z hamulcem, które gwarantują lekką i precyzyjną pracę. Dodatkową zaletą takich zawiasów jest ciche domykanie frontów. Dzięki temu np. poranna toaleta jednej osoby stanie się mniej uciążliwa dla reszty domowników, ceniących długi i spokojny sen. 

3.    Odpowiednie oświetlenie

Duże i dobrze oświetlone lustro docenią zarówno kobiety i mężczyźni. Jasne, białe światło pozwala wykonać lepszy makijaż lub dokładnie zgolić zarost. Stosując oprawy LED wbudowane np. w ramy lustra można zapewnić sobie najwyższy komfort pielęgnacji i zapomnieć o przepalaniu się żarówek – przypadłości konwencjonalnych lampek łazienkowych.

Dodatkową zaletą oświedlenia LED jest odporność na częste włączanie i wyłączanie światła oraz małe ilości pobieranej energii.

Komfortowe korzystanie z łazienki nie musi być luksusem - dostępność rozwiązań wpływających na jej funkcjonalność jest coraz większa, w związku z czym każdy może sobie na nie pozwolić.

Źródło: Häfele

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!