Aranżacja łazienki - black & white

Aranżacja łazienki - black & white

Minimalizm, ponadczasowa elegancja, klasyka - jak je osiągnąć w wystroju łazienki? Najlepiej postawić na proste, sprawdzone rozwiązania, także kolorystyczne. Biel i czerń, osobno lub w duecie, sprawdzą się zarówno w przestronnych, jak i małych pomieszczeniach.

Przez wiele dziesiątków lat, zanim na frontach mebli łazienkowych rozgościł się kolor, królowały meble białe. Powodów hegemonii bieli było kilka, wśród których za najważniejsze należy uznać dostępność materiałów, preferencje klientów oraz tradycję. Meble po prostu musiały być białe. Gdy w miarę postępu technologii i estetyki monopol bieli został przełamany, na rynek wkroczył kolor oraz wykończenia drewnopodobne. Drewno od zawsze było pożądane w otoczeniu człowieka, więc drewnopodobne dekory szybko podbiły serca klientów. Jednak ani kolor, ani drewno  nie potrafiły wyeliminować bieli z oferty mebli łazienkowych. Tak naprawdę oba rozwiązania tylko na chwilę wyhamowały jej popularność. Okazuje się, że od kilku lat najchętniej wybieranym kolorem mebli łazienkowych znów jest biały. Teraz, choć  mamy wybór, po prostu chcemy mieć meble białe - matowe, połyskliwe lib ze strukturą drewna.

Czytaj też: Gorąca kąpiel w chłodne dni

Z bielą świetnie komponuje się czerń, która swoją karierę w łazience rozpoczęła stosunkowo niedawno. Biel i czerń to duet doskonały, kanon, klasyka elegancji nie tylko w modzie odzieżowej, ale także modzie łazienkowej. Potwierdzeniem tego trendu zdaje się być fakt, że coraz więcej białego wyposażenia łazienki ma swoje odpowiedniki w kolorze czarnym. Czarne są już nie tylko meble łazienkowe, ale także umywalki, armatura, akcesoria, brodziki, wanny. Czarny kolor odświeża stylistykę mebli oraz podkreśla ich czystą linię, w której swoją zasługę ma również podwieszana konstrukcja.

Równie interesująco jak wersje monochromatyczne, prezentuje się zestawienie obu kolorów, czyli meble biało-czarne oraz czarno-białe. Proporcje obu barw mogą być oczywiście różne - czerń może pojawić się tylko jako kontur mebli, albo odwrotnie, jako barwa dominująca, uzupełnona białymi akcentami. 

Jeśli lubimy klasykę, meble w wersji black & white będą doskonałym wyborem stylistycznym. Uniwersalna biel będzie pasowała do każdego koloru, który jest w łazience, natomiast czerń wprowadzi do wnętrza odrobinę awangardy.

Źródło: Antado

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!