Jak zaaranżować poddasze?

Jak zaaranżować poddasze?

Specyficzne cechy poddasza sprawiają, że jego urządzenie jest dużo trudniejsze niż w przypadku innych pomieszczeń. Odpowiednio zaaranżowane, może stać się jednym z bardziej magicznych i efektownych miejsc w domu.

Największą przeszkodą w urządzaniu poddasza okazać się mogą skosy, które utrudniają efektywne wykorzystanie przestrzeni. Zróżnicowana wysokość ścian może stać się jednak atutem – o ile odpowiednio ją wykorzystamy. Miejsca pod obniżonym sufitem można przeznaczyć na postawienie mebli, a ściany i sufity pomalować na różne kolory – dzięki temu uzyskamy ciekawy, niebanalny efekt. 

Czytaj też: Jak aranżować otwarte przestrzenie?

Komponując paletę odcieni pamiętajmy o ich wizualnym oddziaływaniu – chłodniejsze i jaśniejsze barwy optycznie powiększają pomieszczenie, w przeciwieństwie do ciemnych, intensywnych kolorów. Ciepłe barwy „przybliżają” ściany i tworzą kameralny nastrój. Jak zatem dobrać odcienie przy urządzaniu poddasza? 

Komfortowy odpoczynek

Ciepłe żółcienie i brązy to idealny wybór do wnętrza przeznaczonego do odpoczynku – przytulnego, a jednocześnie niepozbawionego nuty elegancji. Kremowe odcienie w połączeniu z jasnymi brązami stworzą kompozycję, która doskonale sprawdzi się w aranżacji sypialni na poddaszu.

Dziewczęco, ale nie banalnie

Pokój dziewczynki nie musi tonąć w banalnym różu. Pomysłowym rozwiązaniem jest zastosowanie ciepłego i energetycznego odcienia fioletu. Tak wyrazisty akcent kolorystyczny zestawmy z bardziej stonowanym kolorem lawendowym. Dobrym uzupełnieniem aranżacji będzie neutralna biel i prosta forma mebli oraz innych elementów wyposażenia.

Nowoczesność w tonacjach fioletu

Fiolet to kolor intrygujący i nadający wnętrzu wyrazisty charakter. Intensywny odcień przywodzący na myśl leśne jagody dobrze sprawdzi się w aranżacji poddasza w nowoczesnym stylu. By nie zdominował wizualnie przestrzeni, warto zestawić go z jaśniejszym tonem, np. lawendowym. Dodatkowym ciekawym akcentem aranżacji jest proste w wykonaniu, a przy tym efektowne wymalowanie w postaci pasów na jednej ze ścian. 

Dla małego odkrywcy

Odcienie niebieskiego dają wrażenie swobody i świeżości, a przy tym bardzo uspokajają aranżację. Dobrze sprawdzą się w pokoju starszego dziecka, współtworząc przestrzeń idealną zarówno do nauki i pogłębiania pasji, jak i do relaksu. Odcień głębokiego błękitu, zestawiony z szarością, komponuje się w spójną kolorystycznie, lecz nie jednostajną całość.

Źródło: Jedynka

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!