Specyficzne cechy poddasza sprawiają, że jego urządzenie jest dużo trudniejsze niż w przypadku innych pomieszczeń. Odpowiednio zaaranżowane, może stać się jednym z bardziej magicznych i efektownych miejsc w domu.
Największą przeszkodą w urządzaniu poddasza okazać się mogą skosy, które utrudniają efektywne wykorzystanie przestrzeni. Zróżnicowana wysokość ścian może stać się jednak atutem – o ile odpowiednio ją wykorzystamy. Miejsca pod obniżonym sufitem można przeznaczyć na postawienie mebli, a ściany i sufity pomalować na różne kolory – dzięki temu uzyskamy ciekawy, niebanalny efekt.
Czytaj też: Jak aranżować otwarte przestrzenie?
Komponując paletę odcieni pamiętajmy o ich wizualnym oddziaływaniu – chłodniejsze i jaśniejsze barwy optycznie powiększają pomieszczenie, w przeciwieństwie do ciemnych, intensywnych kolorów. Ciepłe barwy „przybliżają” ściany i tworzą kameralny nastrój. Jak zatem dobrać odcienie przy urządzaniu poddasza?
Komfortowy odpoczynek
Ciepłe żółcienie i brązy to idealny wybór do wnętrza przeznaczonego do odpoczynku – przytulnego, a jednocześnie niepozbawionego nuty elegancji. Kremowe odcienie w połączeniu z jasnymi brązami stworzą kompozycję, która doskonale sprawdzi się w aranżacji sypialni na poddaszu.
Dziewczęco, ale nie banalnie
Pokój dziewczynki nie musi tonąć w banalnym różu. Pomysłowym rozwiązaniem jest zastosowanie ciepłego i energetycznego odcienia fioletu. Tak wyrazisty akcent kolorystyczny zestawmy z bardziej stonowanym kolorem lawendowym. Dobrym uzupełnieniem aranżacji będzie neutralna biel i prosta forma mebli oraz innych elementów wyposażenia.
Nowoczesność w tonacjach fioletu
Fiolet to kolor intrygujący i nadający wnętrzu wyrazisty charakter. Intensywny odcień przywodzący na myśl leśne jagody dobrze sprawdzi się w aranżacji poddasza w nowoczesnym stylu. By nie zdominował wizualnie przestrzeni, warto zestawić go z jaśniejszym tonem, np. lawendowym. Dodatkowym ciekawym akcentem aranżacji jest proste w wykonaniu, a przy tym efektowne wymalowanie w postaci pasów na jednej ze ścian.
Dla małego odkrywcy
Odcienie niebieskiego dają wrażenie swobody i świeżości, a przy tym bardzo uspokajają aranżację. Dobrze sprawdzą się w pokoju starszego dziecka, współtworząc przestrzeń idealną zarówno do nauki i pogłębiania pasji, jak i do relaksu. Odcień głębokiego błękitu, zestawiony z szarością, komponuje się w spójną kolorystycznie, lecz nie jednostajną całość.
Źródło: Jedynka
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Podstawową zaletą mebli modułowych jest mnogość aranżacji i zestawiania poszczególnych...
czytajPrzy wyborze biurka warto zastanowić się nad parametrami poszczególnych materiałów,...
czytajNatura na dobre zadomowiła się we wnętrzach. Projektanci doceniają i...
czytajWanna wolnostojąca to rozwiązanie, które chętnie wybiera coraz więcej osób...
czytaj
Ilość komentarzy: 0