Specyficzne cechy poddasza sprawiają, że jego urządzenie jest dużo trudniejsze niż w przypadku innych pomieszczeń. Odpowiednio zaaranżowane, może stać się jednym z bardziej magicznych i efektownych miejsc w domu.
Największą przeszkodą w urządzaniu poddasza okazać się mogą skosy, które utrudniają efektywne wykorzystanie przestrzeni. Zróżnicowana wysokość ścian może stać się jednak atutem – o ile odpowiednio ją wykorzystamy. Miejsca pod obniżonym sufitem można przeznaczyć na postawienie mebli, a ściany i sufity pomalować na różne kolory – dzięki temu uzyskamy ciekawy, niebanalny efekt.
Czytaj też: Jak aranżować otwarte przestrzenie?
Komponując paletę odcieni pamiętajmy o ich wizualnym oddziaływaniu – chłodniejsze i jaśniejsze barwy optycznie powiększają pomieszczenie, w przeciwieństwie do ciemnych, intensywnych kolorów. Ciepłe barwy „przybliżają” ściany i tworzą kameralny nastrój. Jak zatem dobrać odcienie przy urządzaniu poddasza?
Komfortowy odpoczynek
Ciepłe żółcienie i brązy to idealny wybór do wnętrza przeznaczonego do odpoczynku – przytulnego, a jednocześnie niepozbawionego nuty elegancji. Kremowe odcienie w połączeniu z jasnymi brązami stworzą kompozycję, która doskonale sprawdzi się w aranżacji sypialni na poddaszu.
Dziewczęco, ale nie banalnie
Pokój dziewczynki nie musi tonąć w banalnym różu. Pomysłowym rozwiązaniem jest zastosowanie ciepłego i energetycznego odcienia fioletu. Tak wyrazisty akcent kolorystyczny zestawmy z bardziej stonowanym kolorem lawendowym. Dobrym uzupełnieniem aranżacji będzie neutralna biel i prosta forma mebli oraz innych elementów wyposażenia.
Nowoczesność w tonacjach fioletu
Fiolet to kolor intrygujący i nadający wnętrzu wyrazisty charakter. Intensywny odcień przywodzący na myśl leśne jagody dobrze sprawdzi się w aranżacji poddasza w nowoczesnym stylu. By nie zdominował wizualnie przestrzeni, warto zestawić go z jaśniejszym tonem, np. lawendowym. Dodatkowym ciekawym akcentem aranżacji jest proste w wykonaniu, a przy tym efektowne wymalowanie w postaci pasów na jednej ze ścian.
Dla małego odkrywcy
Odcienie niebieskiego dają wrażenie swobody i świeżości, a przy tym bardzo uspokajają aranżację. Dobrze sprawdzą się w pokoju starszego dziecka, współtworząc przestrzeń idealną zarówno do nauki i pogłębiania pasji, jak i do relaksu. Odcień głębokiego błękitu, zestawiony z szarością, komponuje się w spójną kolorystycznie, lecz nie jednostajną całość.
Źródło: Jedynka
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Czy przebywanie w domu gwarantuje bezpieczeństwo? Może właśnie tam jesteśmy...
czytajJednym z wygodniejszych materiałów do wykończenia podłóg jest wykładzina. Łatwość...
czytaj5 ciekawych pomysłów na aranżację balkonu z meblami ogrodowymi. Niezależnie...
czytajDrzwi wewnętrzne mogą być niemal niewidoczne, ale mogą też stanowić...
czytaj
Ilość komentarzy: 0