Wystrój wnętrz - szare inspiracje

Wystrój wnętrz - szare inspiracje

We wnętrzarskich trendach od pewnego czasu zagościły różne odcienie szarości - od chłodnych i stonowanych, po ciepłe i nasycone. Równie dobrze sprawdzają się jako główna atrakcja wnętrza, jak i tło dla pozostałych elementów aranżacji.

W młodzieńczym stylu 

Loftowy styl wnętrza doskonale sprawdza się w przpadku, gdy chcemy uzyskać jego wielkomiejski charakter. Co więcej, nie jest on zarezerowany jedynie dla przestronnego salonu i nowoczesnej łazienki. Można go również stosować w kuchni, jadalni, a nawet pokoju nastolatka. Młodzieżowe wydanie surowego wystroju uzyskamy dzięki wyrazistym dodatkom - plakatom ulubionych zespołów i drużyn sportowych, akcesoriom w intensywnych kolorach i podświetlanych za pomocą pasków ledowych. Nadadzą energii wnętrzu utrzymanemu w szarej tonacji.

Czytaj też: Panele podłogowe na... ścianie!

Dla uzyskania ciekawszego efektu, można połączyć płytki o różnych wzorach. Gres łączący rysunek betonu z perskimi inspiracjami lub naturalnym pięknem drewna będzie stanowił ciekawą wariację, zwłaszcza, że można stosować go nie tylko na podłodze, ale i na ścianie. Co więcej, płyty można użyć np. na ściance oddzielającej część sypialną od garderoby czy schowka na rzeczy. W takim pokoju warto zostawić także jedną ścianę pomalowaną na biało, aby rozświetlić wnętrze, wprowadzając dodatkowe światło. Zróżnicowanie wzorów na poszczególnych płytkach sprawi, że każde wnętrze nabierze indywidualnego charakteru.

Przestrzeń i styl

Ascetyczny salon utrzymany w modnej, szarej tonacji daje wrażenie przestronności, harmonii i ponadczasowej elegancji. Szlachetny rysunek betonu oraz staranne, satynowe wykończenie gresu, sprawią, że wnętrze nabierze uniwersalnego szyku. Wykończenie błyszczące sprawdzi się natomiast zarówno na podłodze, jak i na ścianie. Płytka świetnie będzie się prezentowała w towarzystwie drewnianych mebli oraz dodatków w słonecznych kolorach. Ale to także możliwość stworzenia wnętrza, które można dostosować i przearanżować, gdy wystrój przestanie spełniać wrażenia estetyczne. Wystarczy więc odmienić kolor lub charakter zastosowanych dodatków, aby odświeżyć wygląd wnętrza.

Czytaj też: Biało-czarne wnętrza

Ciemnejsza strona szarości

Szarości często kojarzą się z delikatnym, jasnym kolorem. Nie oznacza to jednak, że we wnętrzarskich aranżacjach nie możemy stosować ciemniejszych odcieni. Wyrazista tonacja gresu sprawdzi się idealnie w nowoczesnych, przestronnych pomieszczeniach. Można go z powodzeniem dopasować do klasycznego wnętrza, a szklana mozaika dodatkowo będzie urozmaiceniem kompozycji. Dekory można z powodzeniem zastosować rownież nad kuchennym blatem - pomogą rozdzielić przestrzeń oraz będą charakterystycznym akcentem urozmaicającym aranżację. Uniwersalny charakter płytki oraz duży format warto wykorzystać w przestrzeniach otwartych, gdzie łatwo zaaranżujemy przestrzeń kuchenną, jadalną, a także wypoczynkową, dobierając odpowiednie meble i akcesoria. Przy zachowaniu jednolitej podłogi na całej powierzchni, dodamy jednak wnętrzu wrażenia przestronności.

Źródło: Ceramstic

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!