Jak zaaranżować wygodne miejsce do pracy w domu?

Jak zaaranżować wygodne miejsce do pracy w domu?

Coraz częściej spotykamy się z możliwością pracy zdalnej. Jeśli taki tryb towarzyszy nam na co dzień, warto zadbać o wydzielenie w domu ergonomicznej strefy biurowej, dostosowanej do wypełniania codziennych obowiązków.

Jeśli na stałe pracujemy w domu, najlepszym rozwiązaniem byłoby przeznaczenie na ten cel osobnego pomieszczenia. Gdy jednak takiej możliwości nie mamy, zadbajmy o to, by wyodrębnione miejsce dawało możliwość skupienia i wyciszenia się.

Wybierając meble i inne elementy wystroju pamiętajmy, by nie tylko służyły efektywności i wygodzie pracy, ale też – by nadawały temu miejscu indywidualny styl. Typowe biurko zastąpić możemy niebanalnym stołem, a sztampowe krzesło – dizajnerskim fotelem. W przemyślany sposób wybierzmy dodatki – postarajmy się, by miały wyjątkową formę, która nada stylizacji rys oryginalności. Ograniczmy jednak ich ilość, tak by nie rozpraszały uwagi.

Niezwykle istotnym elementem aranżacji domowego biura są kolory. Otaczające nas barwy wpływają na nasze samopoczucie - mogą poprawiać komfort pracy, pomagać w skupieniu bądź zwiększać nasze kreatywne możliwości. Twórczym zadaniom sprzyjać będą oranże i czerwienie; żółcienie wzmocnią koncentrację i logiczne myślenie; niebieskości i zielenie uspokajają i inspirują. Wybierając kolory, pamiętajmy o uwzględnieniu charakteru naszej pracy, ale też o osobistych preferencjach.

W otoczeniu ulubionych barw, stylowych dodatków i mebli, praca może stać się prawdziwą przyjemnością.

Pozytywna energia kolorów

Miejsce do pracy urządzone przy zastosowaniu soczystych kolorów w niczym nie będzie przypominało pozbawionych wyrazu pomieszczeń biurowych. Wypełnione barwami pełnymi pasji, pomaga wyzwolić twórczy potencjał. Niebanalne zestawienie amarantu i oranżu doda pozytywnej energii i poruszy wyobraźnię. Do takiej kompozycji kolorów idealnie pasować będzie równie oryginalne zestawienie mebli. Tradycyjny sekretarzyk, zdobione krzesło i nowoczesny fotel współtworzą efektowny styl aranżacji. Ciekawym, a przy tym funkcjonalnym elementem jest również wypełniona kolorami wnęka ścienna.

Białe wyciszenie

Biel pomaga się wyciszyć i oderwać myśli od natłoku codziennych problemów. W tej roli doskonale sprawdzą się również stonowane szarości czy beże. Jeśli zależy nam, by miejsce do pracy sprzyjało skupieniu, wybierzmy takie właśnie zrównoważone tonacje. Wizualnemu uporządkowaniu przestrzeni służą również proste, geometryczne formy mebli i dodatków. Warto jednak dodać inspirujący element, który przełamie nieco jednorodność stylu i uatrakcyjni wizualnie przestrzeń – w tej roli dobrze sprawdzi się na przykład wielobarwna, kwiatowa tkanina.

Źródło: Beckers

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!