Drewno we wnętrzu - teraz także w obiektach użyteczności publicznej

Drewno we wnętrzu - teraz także w obiektach użyteczności publicznej

Drewniane elementy lub materiały imitujące naturalne barwy i faktury drewna dotychczas używane były w prywatnych domach. Dlaczego? Główną przyczyną jest fakt, iż drewno jest trudne do utrzymania w czystości, i szybko się niszczy. Jednak także we wnętrzach publicznych można wprowadzić przyjazny charakter jaki daje drewno. Nowa linia sufitów podwieszanych Ligna, stylizowanych na drewno ociepla wystrój wnętrza, podnosi jego akustykę i poprawia bezpieczeństwo.

Aranżacja przestrzeni, w których pracuje wiele osób, lub ruch jest duży rządzi się swoimi prawami. Nie wszystkie naturalne materiały mogą być w nich użyte. O ile dość powszechnie spotykane jest wykorzystanie odpornego na zniszczenie kamienia naturalnego, np. na posadzkach i ścianach w biurowcach, hotelach czy urzędach, to już drewno stosuje się rzadko. Jest podatne na niszczenie i trudne w pielęgnacji. A to z kolei sprawia, iż właściciele budynków nie chcą montować elementów drewnianych w ogólnodostępnych wnętrzach. W efekcie przestrzenie publiczne odbierane są często jako bezduszne i nieprzyjazne dla użytkowników.

Tymczasem nic tak bardzo nie ociepla klimatu pomieszczenia jak właśnie drewno. Do niedawna jednak wizje architektów, przegrywały z funkcjonalnością jaką narzucali inwestorzy obiektów. Na rynku dostępne są jednak materiały, które łączą te dwa wymagania. Stylizowane na drewno są np. nowe sufity podwieszane z serii Ligna. To rozwiązanie, które znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie istotne jest stworzenie przyjaznego wnętrza i nadanie mu unikalnego wyglądu.

Wprowadzenie przez Rockfon linii w odcieniach drewna jest kolejną odpowiedzią firmy na potrzeby architektów poszukujących oryginalnych rozwiązań sufitowych, łączących wysokie parametry techniczne z designem. Zastosowanie powierzchni z włókniny imitującej drewno w sufitach podwieszanych jest rozwiązaniem dość nowym, ale coraz chętniej wykorzystywanym przez projektantów, którzy sufit postrzegają jako elementem wystroju wnętrza.

Wygląd to nie wszystko

Przede wszystkim jednak połączenie designu z wysokimi parametrami technicznymi powoduje, że panele sufitowe Ligna z powodzeniem mogą być montowane w przestrzeniach publicznych. Produkt posiada najwyższą klasę pochłaniania dźwięku (klasa A, współczynnik αw 0,9). Podnosi więc akustykę wnętrza: wycisza hałas i pogłos, a także powoduje lepsze zrozumienie mowy, co we wnętrzach, w których pracuje lub przebywa wiele osób jest niezmiernie istotne. Stworzenie odpowiednich warunków akustycznych sprawia, że moduły Ligna mogą być także elementem aranżacji i wyposażenia sal konferencyjnych. Zdarza się, że są montowane nie tylko na suficie, ale także na ścianach.

Równie ważny jest aspekt bezpieczeństwa. Sufity marki Rockfon wykonane są z skalnej wełny mineralnej, która jest niepalna. Dodatkowo materiał ten nie zawiera żadnych substancji odżywczych, jest więc odporny na rozwój szkodliwych mikroorganizmów. Higiena i parametry przeciwpożarowe to równie ważne kryteria przy doborze materiałów do pomieszczeń publicznych. Seria Ligna spełnia te wymagania, a jednocześnie pozwala wykreować nietypowe, ciepłe w klimacie wnętrze. 

Płyty sufitowe Rockfon z nowej serii Ligna:

Materiał: wykonane są z niepalnej wełny mineralnej, która podnosi akustykę pomieszczeń, jest odporna na wilgoć i niepalna

Kolory: płyty dostępne są w trzech odcieniach - buk klasyczny, buk jasny i buk ciemny

Parametry akustyczne: najwyższa klasa A
w pochłanianiu dźwięku (współczynnik αw 0,9)

Montaż: konstrukcja widoczna lub częściowo widoczna (krawędź A lub E z rozwiązań Rockfon)

Przeznaczenie: wszelkie wnętrza publiczne, w których chce się osiągnąć efekt nietypowej stylizacji oraz ciepłego klimatu – biura, hotele, restauracje, centra rozrywki, sale konferencyjne.

Informacje o Rockfon

Rockfon jest jednym z największych dostawców akustycznych sufitów podwieszanych w Europie. Produkty marki powstają w fabryce Polsce, w Cigacicach. Rockfon ma w swojej ofercie szeroką gamę produktów z wełny skalnej, które spełniają zarówno surowe wymogi bezpieczeństwa pożarowego i właściwości akustycznych, jak również estetyki pomieszczeń. Sufity Rockfon można stosować we wszystkich rodzajach budynków. Rockfon jest częścią  międzynarodowego koncernu Rockwool International Group, największego na świecie producenta wyrobów ze skalnej wełny mineralnej.

Artykuł sponsorowany
Więcej informacji na temat firmy i produktów Rockfon: www.rockfon.com.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!