Szklane witryny, cokoły i frezy oraz uchwyty z mosiądzu - to nie tylko wspomnienie domowych wizyt u naszych dziadków. Tradycyjne bryły, modne kolory i szlachetne dodatki coraz częściej pojawiają się w propozycjach stylistów wnętrz. Mamy więc dobrą wiadomość dla miłośników tradycji. Klasyka wraca do łask.
Funkcjonalne i wygodne meble to nie tylko meble nowoczesne. Obecnie technologia produkcji pozwala na wykorzystanie innowacyjnych projektów w tworzeniu wzorów stylowych i stylizowanych. Co ważniejsze choć meble klasyczne lubią duże przestrzenie, to najnowsze bryły nie są już tak ciężkie i przytłaczające, dlatego swobodnie wkomponują się w mniejsze powierzchnie. Klasyka wraca do domowego zacisza. Dzięki niej stworzymy niebanalne, eklektyczne zestawienia. Decydując się na aranżację wnętrza meblami klasycznymi warto pamiętać, czym charakteryzują się takie meble. Wśród dużego wyboru na rynku, będzie nam łatwiej wybrać te, które w subtelny sposób wyrażą nasze umiłowanie tradycji i pokreślą charakter wnętrza. Poniżej prezentujemy kilka wyjątkowych szczegółów, na które warto zwrócić uwagę urządzając klasyczne wnętrze.
Stare złoto i czereśnia wenecka
Klasyka nie musi być nudna. Doskonałym dopełnieniem będą meble wykonane z drewna olchowego w naturalnych okleinach czereśniowych. Przeszklone witryny, eleganckie kredensy z szufladami w czereśniowej pięknej barwie drewna tworzą inspirujące połączenie z delikatnymi, metalowymi wykończeniami w kolorze starego złota. Można wybierać spośród trzech zestawów: buk/czereśnia wenecka, czereśnia wenge oraz czereśnia orzech wenecka. Odcienie te wydobywają z mebli szlachetność, nadając mu wytworny wygląd.
Cokoły i frezy
W klasycznym wnętrzu doradzamy przede wszystkim umiar. Lekko zaokrąglone bryły mebli i subtelnie frezowane fronty to znak rozpoznawczy dla miłośników tradycji. Warto jednak pamiętać, że im więcej ozdobników, tym mebel staje się bardziej monumentalny. Aby wnętrze nie wyglądało jak sala muzealna, a meble dobrze komponowały się z nowoczesnymi sprzętami wato zdecydować się na jak najprostsze zdobienia. Wnętrze z prostymi klasykami nabierze niebanalnego charakteru.
Z umiarem
Urządzając wnętrza klasycznymi liniami bardzo dużą uwagę powinniśmy zwrócić na istotne detale. Dodatki, tkaniny i kolor ścian - to one nadadzą wyrazisty charakter przestrzeni. Sprawią, że pomieszczenie z meblami klasycznymi zyska nowoczesny, kolonialny czy może śródziemnomorski styl. Po pierwsze należy pamiętać, że ozdobna linia klasycznych mebli najlepiej komponuje się z przestronnym wnętrzem. Dlatego też należy unikać zbyt dużej liczby bibelotów. Prostota i subtelność szczegółów uwydatnia piękno stylizowanych mebli. Co ciekawe trendy w aranżacji wskazują, iż dobrze widziane w klasycznych wnętrzach jest łączenie go z wzornictwem nowoczesnym. Jak go zastosować? Pomysłów jest wiele. Wyrazisty, ale niezbyt ciemny kolor ścian uwydatni piękną barwę klasycznych mebli. Dodatki i tkaniny w modnych kolorach: czerwieni, złota i beżu dodadzą wnętrzu świeżości i dynamizmu. W klasycznym wnętrzu nie powinniśmy całkowicie rezygnować z nowoczesnego wzornictwa. Minimalistyczne kształty wazonów, czy porcelany idealnie wpisują się w modny obecnie w aranżacji eklektyzm. Aby pomieszczenie zyskało na przestronności, możemy na ścianach zawiesić lustro lub kilka obrazów. Meble w liniach klasycznych proponują lustra w subtelnych ramach, dzięki którym staną się one ozdobą jadalni bądź salonu. Bawiąc się w łączenie stylów powieśmy na ścianach nowoczesne malarstwo bądź fotografię, ale zrezygnujmy z przyciężkich i bogato zdobionych ram. W ten sposób zrealizujemy pierwszą i podstawą zasadę jeśli chodzi o klasykę - umiar w formie i treści.
Źródło:Klose
meble w stylu klasycznym
|
meble w stylu klasycznym
|
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Tegoroczny sezon w trendach wnętrzarskich w zgodnej opinii projektantów należy...
czytajCzy mężczyzna może polubić pralkę? Czy może patrzeć na to...
czytajPiękno i styl stoją ponad ograniczeniami, a ludzie kochają to,...
czytajNa co zwrócić uwagę podczas wyboru podłogi do obiektów pełniących...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz