HOT

Targi Warsaw Build pod znakiem architektury - zostały trzy tygodnie!

Targi Warsaw Build pod znakiem architektury - zostały trzy tygodnie!

Już tylko trzy tygodnie dzielą nas od ważnego wydarzenia w branży budownictwa i architektury. Międzynarodowe Tragi Budowlane i Wnętrzarskie Warsaw Build 2014 odbędą się 18-20 września w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Impreza została objęta Patronatem Honorowym Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Konferencje, wykłady, prelekcje, pokazy, debaty o architekturze i urbanistyce – i to wszystko w jednym miejscu! Program tegorocznych targów Warsaw Build aż kipi od wydarzeń skierowanych do architektów i projektantów wnętrz. Nic dziwnego – stanowią oni duży procent odwiedzających.

Czytaj też: Targi Warsaw Build 2014 - tu trzeba być

Architektura w rozmiarze XXL

Pasjonaci polskiej architektury będą mieli okazję zapoznać się z jej twórcami podczas cyklu prezentacji laureatów plebiscytu „Polska Architektura XXL” organizowanego przez Grupę Sztuka Architektury. Pod koniec lutego wyłonione zostały najlepsze projekty w dziedzinach architektury kubaturowej, wnętrz i krajobrazu. Najciekawsze z dwóch pierwszych kategorii będą zaprezentowane podczas targów Warsaw Build 2014. Wśród nich znajdą się m.in. Muzeum Historii Żydów Polskich autorstwa konsorcjum biur Lahdelma & Mahlämaki i Kuryłowicz & Associates, oraz obiekty autorstwa Wojciecha Borowczyka z Borowczyk Architekci, Macieja Kurkowskiego, Piotra Jakubowskiego, Lucjana Kuc z Biura QC, czy Weroniki Kiersztejn z musk collective design i Anny Urbańskiej.

Czytaj też: Laureaci Plebiscytu Polska Architektura XXL podczas targów Warsaw Build 2014

Nowa Urbanistyka w Polsce

„Nowa Urbanistyka” to ruch zwracający się ku tradycyjnej kompozycji miast, zorientowany na lokalną społeczność, zakładający redukcję ruchu samochodowego na rzecz poruszania się pieszo lub rowerem. Pomimo, że w naszym kraju dopiero raczkuje, inwestorzy i urbaniści widzą w nim przyszłość polskich osiedli. Jak powinniśmy wdrażać założenia Nowej Urbanistyki? Jakie są trendy w tej dziedzinie i jak wyglądają pierwsze, polskie realizacje? Nad tymi kwestiami będą debatować uczestnicy dyskusji „Nowa urbanistyka po polsku”, która odbędzie się pierwszego dnia targów – 18. września. Swoją obecność potwierdzili już prezesi firm inwestorskich pierwszych zrównoważonych miast w Polsce – Grażyna Śledzińska (MTG Agri-Rol S.A. – Osiedle Książenice) oraz Robert Moritz (ALTA S.A. – Siewierz Jeziorna). W rozmowie weźmie udział także Grzegorz Buczek, Wiceprezes Towarzystwa Urbanistów i Maciej Mycielski, założyciel pracowni MAU Mycielski Architecture & Urbanism, od lat kierującej się zasadami Nowej Urbanistyki i zrównoważonego rozwoju.

O architekturze współczesnej i jej manifestach

Tematów do rozmowy (a może nawet sporów) na pewno nie zabraknie podczas dyskusji poświęconej książce „Teorie i manifesty architektury współczesnej”. Wydana pod koniec lat 90-tych publikacja doczekała się nareszcie polskiego tłumaczenia. Debata nad zebranymi w niej teoriami i manifestami architektonicznymi odbędzie się drugiego dnia targów Warsaw Build, 19. września.

Czytaj też: "Teorie i manifesty architektury współczesnej" - pierwsze polskie wydanie

Wnętrze w różnych barwach

Jaki jest związek między zastosowanym kolorem a klimatem wnętrza? Jak używać barw w aranżacji wnętrz? Krzysztof Ziółkowski, architekt wnętrz, zajmie się tymi zagadnieniami podczas swojej prelekcji 20. września. Co więcej, bardziej dociekliwi będą mogli przez cały dzień odwiedzić prowadzony przez niego specjalny punkt konsultacyjny.

Będzie się działo!

Wrześniowe targi to okazja do spotkania z wieloma branżowcami, a także do poszerzenia specjalistycznej wiedzy istotnej w codziennej pracy każdego profesjonalisty. Bogaty program Warsaw Build przewiduje m.in. konferencje dotyczące budownictwa energooszczędnego w Polsce i szans dla polskiego sektora budowlanego na Wschodzie, a także prelekcje poruszające tematykę konkurencji na rynku międzynarodowym, atrakcyjności rynków Zachodnich dla Polski, czy możliwości inwestycyjnych na Mazowszu.

Podczas targów Warsaw Build zostaną zatem poruszone kwestie zarówno architektoniczne i budowlane, jak i ekonomiczne oraz gospodarcze.

Czytaj też: "Go East" budowlańcy - konferencja na targach Warsaw Build 2014

Na targi oraz wydarzenia towarzyszące obowiązuje wstęp wolny!
Warunkiem jest wcześniejsza rejestracja:
http://warsawbuild.pl/rejestracja-on-line/

Więcej o tragach:http://warsawbuild.pl/

Wortale Sztuka-wnetrza.pl oraz Sztuka-architektury.pl są patronem wydarzenia.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!