Egzotyka w łazience

Egzotyka w łazience

Projektując wyposażenie wnętrz, designerzy i styliści z całego świata wciąż chętnie sięgają jednocześnie po motywy lokalne i obce. Na kosmopolitycznym polu wzornictwa wpływy z Azji i orientalnych czy afrykańskich kultur spotykają się i mieszają z tradycją europejską, dając fascynujący styl glocal, który wydaje się tak swojski, a zarazem egzotyczny. Szczególnie silnym źródłem inspiracji staje się Afryka, której formy i kolory mogą być przyswajane i w twórczy sposób przekładane na nowe pomysły we wzornictwie.

Nowe płytki ścienne są dowodem na żywotność i niesłabnącą popularność stylu glocal. Nowoczesne, proste linie połączono tu z motywami afrykańskimi, tworząc interesującą mieszankę kultur i stylów. Płytki podstawowe w formacie 30 x 45 cm mają dwie szkliwione krawędzie, a gładkie szkliwo ceramicplus ułatwia utrzymanie ich w czystości. Powierzchnia płytek jest matowa, jednak delikatny efekt „przecierania” nadaje im nieznaczny, jedwabisty połysk. Utrzymane są w ciepłych, „etnicznych” barwach: piaskowy, który przywodzi na myśl bezkresne pustynie, pomarańczowy niczym zachodzące nad sawanną słońce i czerwonobrązowy jak sucha ziemia lub glina. Współgra z nimi system dekorów, które powstały z inspiracji takimi materiałami jak drewno o wyraźnym rysunku słojów, ziemia, kamień, wiklina czy metal. Naturalny charakter tych tworzyw oddają wysokiej jakości listwy dekoracyjne – ich struktura i wzory wyglądają tak, jakby wykonano je ręcznie, przypominają afrykańską ceramikę, rzeźbę czy malowidła.

Dzięki subtelnemu urokowi Afryki pod postacią kolorów i dekorów, kolekcja jest znakomitą propozycją dla osób, które pragną urządzić swą łazienkę w nowoczesnym, a zarazem ciepłym stylu Metropolitan.

Źródło: Villeroy & Boch

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!