Grzejnikowe bestsellery

Grzejnikowe bestsellery

W ofercie pojawiły się grzejniki, które mimo upływu czasu nie starzeją się. Które są klasą samą w sobie, i które wyznaczają standardy w dziedzinie wzornictwa, technologii zastosowanych rozwiązań. Jakkolwiek je nazwiemy: evergreenami, czarnymi końmi czy bestsellerami, wspólnym mianownikiem jest to, że są ponadczasowe.

Evergreenem w dziedzinie jest grzejnik zaprojektowany na planie świecącego słońca,który może w procesie produkcyjnym przybierać różne formy: prostą, lekko wygiętą, półokrągłą, może oplatać kolumnę lub zabudowywać narożnik i in. Z użytkowego punktu widzenia jest to bardzo przydatne, ponieważ grzejnik o innej formie niż prosta można zawiesić w nietypowym miejscu wnętrza, na przykład w narożniku. Tym, co odróżnia grzejnik od innych grzejników dekoracyjnych obecnych na rynku jest również trójkątny kształt profili, dzięki którym grzejnik ma lekką, smukłą formę. Zastosowanie wyposażenia dodatkowego takiego jak haczyki, relingi czy półeczki sprawia, że urządzenia grzejne są jeszcze bardziej funkcjonalne i atrakcyjne użytkowo. Pionierska projektowa inicjatywa okazała się być strzałem w dziesiątkę.

Drewno i kamień towarzyszyły człowiekowi od początku istnienia. Łatwo dostępne, naturalne, ekologiczne służyły do wykonywania narzędzi i przedmiotów codziennego użytku. Wraz z rozwojem przemysłu i wynalezieniem nowych, atrakcyjnych użytkowo materiałów zostały nieco zapomniane.Na rynku funkcjonują producenci,którzy dokładają starań, aby materiały używane do produkcji grzejników mogły zostać powtórnie wykorzystane. Starają się także, aby materiały z których  wykonane są grzejniki były jak najbardziej naturalne. I tak na przykład jeden z modeli przygotowany został z granulatu naturalnego kamienia, dzięki czemu jego gładka ciepła powierzchnia przypomina w dotyku tradycyjny piec kaflowy. Z kolei obudowę innego grzejnika wykonano z naturalnego drewna posiadającego certyfikat FSC. Certyfikat jest potwierdzeniem, że drewno pochodzi z lasu, który zarządzany jest zgodnie z dobrem przyrody.

Na rynku dostępny jest również grzejnik,który wykonany został z materiału, który do tego celu nie był nigdy używany – a mianowicie beton. To proste, szare, nieatrakcyjne tworzywo zamieniło się w rękach projektanta, Jorisa Laarmana, w prawdziwe arcydzieło sztuki użytkowej. Co ważne, grzejnik od razu pokochali nie tylko specjaliści od wzornictwa, ale też klienci. Koronka, arabeska, ornament, to tylko niektóre skojarzenia  przywoływane przez finezyjną formę grzejnika. Motywy te zdają się być nam szczególnie bliskie, w końcu to w polskiej tradycji ważne miejsce zajmują ludowe wycinanki, krzyżykowe hafty oraz koniakowskie koronki.

Źródło:Jaga

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!