Innowacje w designie - Hypetex

Innowacje w designie - Hypetex

Hypetex to pierwsza na świecie marka, która wprowadziła na rynek kolorowy materiał z włókna węglowego, zaprojektowanego przy współpracy z projektantem Michaelem Sodeau. Fotele wykonane z tego materiału zaprezentowane zostaną we wrześniu na londyńskich targach designu.

Fotele zatytułowane „Halo”, to niezwykle lekkie meble wykonane całkowicie z materiału Hypetex. Ich kształt to swego rodzaju prezentacja wszystkich możliwości nowego materiału. Cienkie, płaskie fragmenty materiału utrzymują oparcie fotela do nóżek mebla. Takie rozwiązanie sprawia, że projekt jest niezwykle prosty, a oparcie fotela zdaje się lewitować.

Cieniutkie, wyprofilowane niczym skrzydło, siedzisko fotela oparto na trzech nogach zapewniających dostateczną stateczność przy lekkiej kompozycji.

Jak opowiada sam projektant, Michael Sodeau – Hypetex otwiera drzwi na nowe możliwości w dziedzinie projektowania. Wytrzymałość i lekkość materiału, stosowanego dotychczas w inżynierii w połączeniu z szeroką paletą kolorystyczną, zapewniają nowy i interesujący materiał dający nowe możliwości w świecie designu.

Projektant: Michael Sodeau, Hypetex
Realizacja: 2014

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!