Jak zaaranżować łazienkę w ciemnych kolorach?

Jak zaaranżować łazienkę w ciemnych kolorach?

Czerń nigdy nie wychodzi z mody - nie tylko jeśli chodzi o ubiór, ale także w przypadku wnętrz. Jest elegancka, klasyczna i kojarzy się z luksusem.

Ciemne łazienki wróciły do łask i nie oznaczają już klaustrofobicznej i przytłaczającej przestrzeni. Mogą natomiast przyciągać uwagę elegancją, ciekawym designem, zaskakiwać nietypowymi rozwiązaniami. Jeżeli czerń zestawimy ze szkłem, a całość doprawimy odpowiednim oświetleniem, uzyskamy niebanalne wnętrze. Dzięki zastosowaniu czarnego szkła na ścianach – w myśl efektu lustra – powstaną odbicia, a to z kolei optycznie powiększy wnętrze.

Ci, którzy pomysł zastosowania czerni na całej powierzchni ścian uważają za zbyt odważny, mogą zdecydować się na wprowadzenie jedynie kilku detali w ciemnych barwach. Czarne szkło nada wnętrzu ponadczasowej elegancji i niebanalnego luksusu.

Jeden kolor, różne style

 

Czerń to barwa uniwersalna i klasyczna, która niezwykle swobodnie wkomponowuje się w różnorodne aranżacje. Sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach urządzonych w stylu wykwintnego glamour, jak i w minimalistycznej łazience, gdzie każdy detal musi ze sobą perfekcyjnie współgrać. Moda na barwy się zmienia, a czerń to zawsze ponadczasowy wybór, który możemy łączyć z innymi kolorami i swobodnie dopasować do niego elementy dekoracyjne. To także symbol luksusu i subtelnej ekstrawagancji.

Nowocześnie zaprojektowane łazienki stawiają na szkło. Coraz częściej odchodzi się od tradycyjnej kabiny prysznicowej na rzecz kabin typu walk-in, które wykonane są z przeszklonych ścian, montowanych bezpośrednio w posadzce z odpływem liniowym, co w efekcie nie wymaga montażu klasycznego brodzika. Przy takim rozwiązaniu łazienka od razu zyskuje na nowoczesności. Przeszklony prysznic z zastosowanym odwodnieniem liniowym wyraźnie oddziela w łazience strefę mokrą od suchej, a tym samym nie ogranicza niezbędnej przestrzeni.

Źródło: TECE

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!