Butelkowy żyrandol

Butelkowy żyrandol

Widzieliśmy już wiele interesujących przykładów ponownego wykorzystania materiałów i przedmiotów codziennego użytku zamienionych w zachwycające lampy. Piękny, dostojny żyrandol z długopisów bic nawiązujacy do klasyki gatunku czy romantyczne lampy z koronkowych serwetek to tylko niektóre przykłady.

Teraz kolej przyszła na szkło, a dokładnie na butelki po mleku. Bonne Plat 48 bezpańskich butelek zamienił w funkcjonalny, ładny i zabawny żyrandol – Milk Bottle Chandelier.

Butelki przymocowane są do metalowej ramy i oświetlone 1 żarówką ukrytą wewnątrz. Lampa występuje w dwóch rozmiarach, mniejszym i większym, dla różnej wielkości pokojów i stołów.

Plat przygotował także wersję dla preferujących inne trunki niż mleko – żyrandol z butelek po winie. Białe wino i tylko białe światło, projektant nie ma wątpliwości, wersja „winna” także wykonana jest z bezbarwnych butelek. W butelkowym oświetleniu obowiązuje minimalizm i transparentność.

Bonne Plat urodził się w artystycznej rodzinie. W 1995 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Kampen w Holandii. Obecnie pracuje dla Leitmotiv. Biuro projektowe słynie ze starannie dopracowanych kolekcji małych mebli, dodatków i oświetlenia. Co sezon Leitmotiv zaprasza do współpracy młodych zdolnych z wielu zakątków świata, dzięki czemu młodzi designerzy maja szanse pokazać swoje pomysły, a kolekcja jest odświeżana.

W Polsce mleko w butelkach, zwłaszcza szklanych to rzadkość, a trzeba przyznać,że kartony nie są tak reprezentacyjne jak szkło.

Foto:3rings.designerpages.com

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!