Jak urządzić małą kuchnię?

Jak urządzić małą kuchnię?

Niewielka kuchnia może stanowić prawdziwe aranżacyjne wyzwanie. Kilka inteligentnych rozwiązań mogą ułatwić uzyskanie funkcjonalnej i wygodnej przestrzeni.

W małych kuchniach liczy się każdy centymetr miejsca. Problem pojawia się wtedy, gdy na ciasnej przestrzeni musimy zmieścić meble, kuchenkę, niezbędne półki, a całość dobrze oświetlić. Na szczęście istnieją sprytne i nowoczesne rozwiązania. Odpowiednie akcesoria zapewniają komfort, przestrzeń, a przy tym nie muszą być drogie i niedostępne.

Wygoda

Komfortowy dostęp do naczyń i przyborów to kluczowa funkcjonalność kuchennego mebla. By uzyskać, jak największą wygodę na małej przestrzeni dobrze zdecydować się na półki wysuwne. Takie, które sprawią, że niezbędny garnek zawsze będzie pod ręką.

Blaty półek, montowane na mocnych zawiasach, wysuwają się z szafki niemal całkowicie. W ten sposób unikamy częstego pochylania oraz zwiększamy kuchenną ergonomię.

Oszczędność miejsca

A gdyby tak kuchenka była niewidzialna, a półka pojawiała się tylko wtedy, gdy tego chcemy? Brzmi, jak magia, ale to zalety użycia nowoczesnych podnośników elektrycznych i systemów frontów chowanych. W małych kuchniach sprawdzają się idealnie. Możemy na przykład sprawić, by rzadko używana szafka chowała się w kuchennym blacie.

Obudowana kuchenka może być w dowolnym momencie zasłonięta, co zwiększy powierzchnię, na której przygotowywane są posiłki. W ten sposób oszczędzamy miejsce, zmieniamy funkcjonalność mebli i dostosowujemy je do naszych wymagań.

Więcej światła, mniej energii

Na koniec kuchnię trzeba dobrze oświetlić. Lampa wisząca to popularne rozwiązanie, ale nie zapewnia dostatecznie jasnego, skoncentrowanego światła. Do tego konwencjonalne żarówki zużywają sporo energii. Odpowiedzią są systemy oświetlenia ledowego.

Dodatkową zaletą systemu jest to, że daje nieograniczone możliwości w konfiguracji oświetlenia. Dzięki temu nasza mała kuchnia będzie nie tylko zawsze wygodna i funkcjonalna, ale również stylowa i wysoce nowoczesna.

Źródło: Häfele

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!