Loftowa stylistyka

Loftowa stylistyka

Aluminium, szkło, plastik i... beton jako środki wyrazu? Te tworzywa coraz częściej służą projektantom wnętrz.Lakoniczne w formie, odważne w kolorystyce i ergonomiczne w użytkowaniu. Takie właśnie powinny być pomieszczenia mieszkalne doby technologicznego postępu. Do niedawna tego typu tendencje widoczne były przede wszystkim w surowej stylistyce obiektów użyteczności publicznej, dziś jednak z powodzeniem przenoszone są na grunt domowego zacisza.

Niekonwencjonalnym elementem wykończenia, wzorowanym na budownictwie przemysłowym, są charakterystycznie lśniące podłogi, a także ściany, do złudzenia przypominające powierzchnię polerowanego betonu. Choć technologia ta jeszcze długo pozostanie domeną głównie wielkich fabryk i hal targowych, w wizjach projektantów coraz częściej pojawiają się odważne propozycje wykorzystania jej w prywatnych mieszkaniach.

Odpowiedzią na coraz bardziej wyrafinowane oczekiwania klientów jest gres szkliwiony. Ta nietuzinkowa propozycja stanowi doskonały punkt wyjścia dla osób ceniących sobie industrialny klimat i poszukujących równocześnie rozwiązań praktycznych, efektownych i rozsądnych cenowo.Płytki ceramiczne dostępne są w dwóch zestawach kolorystycznych: biało-szarym oraz beżowo-złotym. Widniejący na nich rysunek surowego kamienia skutecznie ocieplają roślinne motywy dekoracyjne.

Na szczególną uwagę zasługuje także jakość wykonania oraz trwałość płytek. Wysoki stopień twardości gresu sprawia, że powierzchnia podłogi nawet przy intensywnym użytkowaniu zachowuje odporność na ścieranie, nie tracąc swojego pierwotnego wyglądu. Połyskująca tafla płytek o wykończeniu lappato, zwłaszcza przy zastosowaniu minimalnej fugi, nadaje całości efekt lustrzanej powierzchni. Wrażenie to potęguje duży format płytek: 60x60 cm.

Wykorzystanie płytek wykonanych w tej technologii to nie tylko prosty sposób na awangardową aranżację, ale także rozwiązanie stwarzające idealne warunki do pracy i odpoczynku. Szybkie tempo, jakie narzuca codzienność oraz mnogość docierających do nas krzykliwych komunikatów sprawia, że zdawkowa elegancja wywiera na nas kojący wpływ. Wielbiciele stylistyki loftowej, którym zasobność portfela nie pozwala na zakup mieszkania w odremontowanej starej fabryce, doczekali się więc doskonałej alternatywy.

Źródło:Ceramstic

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!