Jak oszczędzić miejsce w małym mieszkaniu?

Jak oszczędzić miejsce w małym mieszkaniu?

Komfortowe i ergonomiczne urządzenie małego mieszkania nie jest łatwe - zawsze pojawia się problem małej przestrzeni i obawa przed zagraceniem i tak niewielkiego już pomieszczenia. Jednym z pomysłów na więcej miejsca może być... podwieszane łóżko.

Włoski architekt Renato Arrigo znalazł sposób na zmyślne zaaranżowanie niewielkiego mieszkania. Zaprojektował łóżko, które w ciągu dnia znika w powietrzu zwalniając przestrzeń, która jest niezbędna do codziennych czynności.

Mebel zlokalizowany jest w małym mieszkaniu w historycznej części miasta Taormina na Sycylii. Platforma wyposażona została w specjalne knagi, do których przymocowana jest mocna lina. Dzięki systemowi kół pasowych łóżko w każdej chwili może być podniesione do sufitu.

Ponieważ nie staje się ono częścią stropu, architekt wpadł na kreatywny pomysł podkreślenia jego odznaczania się w przestrzeni. Spód platformy ozdobiony został współczesnym graffiti mówiącym "Space is Luxury", co po polsku oznacza "Przestrzeń to luksus" - bardzo prawdziwe, a przy okazji zabawne.

Zdjęcia: Maria Teresa Furnari

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!