Jak odmienić dziecięcy pokój?

Jak odmienić dziecięcy pokój?

Metamorfoza wnętrza nie musi odbywać się dużymi kosztami. Czasem do zupełnej odmiany wystarczy zmiana jednego, lecz znaczącego elementu - na przykład ściany.

Pokój dziecka powinien pobudzać do kreatywnego myślenia oraz stanowić przestrzeń do zabawy i rozwijania pasji. Ważnym czynnikiem warunkującym wygląd pokoju powinien być gust maluchów - to one powinny dobrze czuć się w swoich czterech ścianach. Wakacje to dobry czas by poddać pokój lekkiej metamorfozie - łatwej, ale zupełnie odmieniającej wygląd pomieszczenia. Warto pomyśleć na przykład o nowej tapecie.

Kolory, misie i wyobraźnia

Zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom, z pewnością przypadłyby do gustu ściany ozdobione wzorami w pluszowe misie. Pastelowe barwy doskonale podkreślą charakter pokoju, w którym ma być miło, wesoło i kolorowo. Innym pomysłem może być... kolorowe drzewo! Kwiaty nasycone różowymi i turkusowymi barwami oraz motyle w kolorach tęczy zachwycą niejednego malca, a może nawet staną się inspiracją do stworzenia własnego dzieła? 

Niemal każdy chłopiec marzy by stać się superbohaterem, zyskać uznanie i brać udział w trudnych misjach, których celem jest przynajmniej uratowanie całej ludzkości. Tapeta z motywami idoli na pewno sprawi, że maluch dobrze poczuje się w swoim pokoju i chętnie będzie zapraszał do siebie kolegów i koleżanki. Dziewczynki z pewnością będą zachwycone, gdy ich pokój zmieni się w małe królestwo, a ze ścian będą spoglądały na nie księżniczki znane z najpiękniejszych baśni. Barwne tapety mogą zupełnie odmienić wnętrza. Rodzice również będą zadowoleni z efektów, zwłaszcza, że montaż tapet nie wiąże się z długotrwałymi remontami i jest w pełni ekologiczny. Wystarczy woda, dobre chęci i trochę czasu, by pokój dziecka zmienił się w tajną bazę bohatera z nadprzyrodzonymi mocami lub salę balową małej królewny.

Kreatywność przede wszystkim

Letnia metamorfoza ścian może wiązać się z rozwijaniem dziecięcych umiejętności i talentów. Mali artyści na pewno marzą, by móc stworzyć dzieło na ścianie. Pomogą im w tym niezawodne kolorowanki ścienne. Dzięki nim w pokoju najmłodszych będą mogły zamieszkać różowe słonie, niebieskie tygrysy i zebry w zielono-żółte paski. Nie lada gratką dla maluchów będzie wieczorna wyprawa w podwodny świat, po których oprowadzi uśmiechnięta syrena. Będą jej towarzyszyć delfiny, żółwie, ośmiornice i meduzy. To od dzieci zależy, jaki nadadzą im kolor. Najmłodsi również zdecydują, czy preferują kredki, pastele, flamastry czy może farbki. W tej zabawie może je ograniczyć jedynie wyobraźnia - a ta, jak wiadomo, nigdy się nie kończy! Ekologiczna kolorowanka to idealny pretekst do zabawy nie tylko dla najmłodszych. Rodzice również mogą się włączyć do malowania. Pomogą tym samym ozdobić dziecięce pokoje i spędzą czas z maluszkami.

Źródło: Minka Kids

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!